Nový Piqué? Barcelona pokukuje po osmnáctiletém nizozemském obránci, který již hrál i za nároďák

Nový Piqué? Barcelona pokukuje po osmnáctiletém nizozemském obránci, který již hrál i za nároďák

FC Barcelona chce v lednu přivést do týmu několik nových hráčů. Jedním z nich je podle informací deníku Mundo Deportivo osmnáctiletý střední obránce Ajaxu Amsterdam Matthijs de Ligt. De Ligt je odchovancem amsterdamského celku a svými výkony v dresu Ajaxu začal uchvacovat již od loňského října.

V březnu letošního roku dokonce de Ligt debutoval v nizozemské reprezentaci, ale zde nepřesvědčil, neboť v důležitém zápasu s Bulharskem šel po poločase dolů, když oba inkasované góly šly na jeho účet. Přesto má de Ligt skvělé vyhlídky do budoucna a jeho zkušeností si všimla i FC Barcelony, která chce hráče v lednu koupit za přibližně 10 milionů eur a nechat hráče v Ajaxu na osmnáctiměsíčním hostování (do léta 2019), po němž bude de Ligtovi stále teprve devatenáct let.

Dohromady si de Ligt za Ajax připsal 43 startů, ve kterých vstřelil 5 gólů. Za Nizozemsko nastoupil k zápasu třikrát a gólově se neprosadil. S Ajaxem na jaře slavil postup do finále Evropské ligy, v němž podlehli silnějšímu Manchesteru United. Pozornost na sebe de Ligt upoutal také v roce 2015, kdy získal ocenění pro nejlepšího hráče věhlasného Future Cupu.

Zdroje deníku Deportivo Mundo také říkají, že v létě 2019 de Ligt plynule nahradí Gerarda Piquého, kterému v té době bude již 32 let. Pokud vše půjde podle plánu, vytvoří de Ligt stoperskou dvojici se Samuelem Umtitim, který do Barcelony přišel v roce 2016 z fracnouzského Lyonu.