Nejzvučnější jména v ČFL: Posila Sparty za 25 milionů i talent, co hrál Ligu mistrů

Nejzvučnější jména v ČFL: Posila Sparty za 25 milionů i talent, co hrál Ligu mistrů

Česká fotbalová stojí za pozornost nejen díky své vyrovnanosti, kdy prakticky každý může porazit každého, ale také kvůli známým jménům. Na soupiskách týmů totiž můžeme najít řadu zkušených hráčů, mnohdy se zajímavou historií. Víte, že třetí nejvyšší soutěž hraje třeba borec, za kterého kdysi Sparta vysázela 25 milionů korun, nebo někdejší talent, jenž si s konkurenční Slavií zahrál v základní skupině Ligy mistrů? Podívejte se na nejzvučnější jména, která můžete při zápasech ČFL vídat.

Miroslav Slepička

V nejvyšší soutěži zářil hlavně v dresu Liberce, v roce 2005 po jednom z ligových elitních útočníků zatoužila pražská Sparta, která za něj vedení Slovanu vysázela 25 milionů korun. Tento transfer se i dnes drží na předních příčkách mezi nejdražšími přestupy v rámci české nejvyšší soutěže. Už to samo o sobě svědčilo o kvalitách důrazného útočníka s dvěma reprezentačními starty, jenž si vyzkoušel i angažmá v Chorvatsku, Německu i nově zformované indické lize. V lednu 2015 se domluvil s třetiligovým Pískem a pomohl mu k vytoužené záchraně.

Letos v létě se na jih Čech vrátil. Proč se tak rozhodl? „Jedním z faktorů byl Ondra Prášil, což je výborný trenér. Znám se s majitelem a roli hrály samozřejmě i finanční podmínky. Chtěl jsem se vrátit do velkého fotbalu a Písek se mi jevil jako dobrá štace,“ uvedl pro idnes.cz šestatřicetiletý forvard, který se šesti góly podílel na tom, že Písku patří v ČFL po podzimní části devátá příčka.