Rozprodá Bayern kus Allianz Areny a přemluví trenéra – důchodce?

Rozprodá Bayern kus Allianz Areny a přemluví trenéra – důchodce?
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Je sice jen o tři body „horší“ než Plzeň, ale i tak bude mnichovský Bayern prožívat celkem pohodové Vánoce. Podzim Bundesligy zakončil šťastnou výhrou ve Stuttgartu 1:0, kdy domácí nedali v nastavení penaltu, obhájce tak navýšil svůj náskok na 11 bodů a prezident Uli Hoeness se pěkně rozpovídal.

Vlastně ho do varu dostali fanoušci při debatě v jednom z mnoha registrovaných a oficiálních fanklubů. Není žádným tajemství, že fanoušky tak trochu štve, že Allianz Arena, resp. sedačky v ní, jsou „obyčejně“ šedé. Je to ještě z doby, kdy se červený Bayern dělil o přízeň s modrým TSV 1860. Ten však opustil profesionální fotbal a s ním i Allianz Arenu, jako památka zůstala jen možnost rozsvítit obří prstenec kolem haly buď červeně, či modře, podle toho, kdo tam hrával. Jenže to už neplatí.

Allianz Arena je nyní výhradně červená, tedy obrazně. A fanoušci chtějí, aby se tak stalo i prakticky. Vedení klubu vede věcnou diskusi, jak sedačky nazdobit. Nejblíže je varianta, že na hlavní tribuně by se skvělo logo Bayernu a na protilehlé nápis MiasanMia, což bavorsky znamená něco jako my jsme my (a jsme na to hrdí).

Jenže vedení Bayernu si láme hlavu, co se zhruba padesáti tisíci šedými sedačkami. Vyhodit jen tak, to v německém smyslu pro hospodárnost nepřichází v úvahu. „Tak si je koupíte v dražbě,“ naznačil Uli Hoeness možnost, jak výměnu realizovat a třeba částečně zaplatit.

Jak známo, Bayern nyní vede Jupp Heynckes, který kudy chodí, tudy říká, že je ve svých 72 letech koučem na záskok do konce sezony. Jenže povídejte to fanouškům, kteří berou „svého“ Juppa nejen jako trenéra, ale i jako přítele, mentora, psychologa, prostě borce na svém místě. A viděli by ho velice rádi na lavičce déle, než jen do května roku 2018. „Ptal jsem se při debatě 300 fandů. zda by chtěli Juppa jako trenéra dál. A tři sta hlasů zakřičelo „JA“. A ani jeden neřekl „NEIN“,“ popsal vzácnou jednotu mezi fanoušky.

Heynckes i Hoenesstak budou mít o čem přemýšlet. Ale ne moc dlouho. Ve středu totiž čeká Bayern osmifinále Německého poháru doma s obrozeným Dortmundem a pak krátká dovolená. Už 2. ledna odlétá tým na týdenní soustředění do Dauhá, 13. ledna pak začíná „jarní“ část Bundesligy a Bayern se střetne s Leverkusenem.

Real – Barcelona, Arsenal - Liverpool, Bayern - Dortmund, Slavia - Sparta!