Pivarník cílí na Čechy a Slováky ze Sparty, Slavie, Zlína i Plzně. Jistým cílem je Řezníček

Pivarník cílí na Čechy a Slováky ze Sparty, Slavie, Zlína i Plzně. Jistým cílem je Řezníček

Respektovaný trenér Roman Pivarník, jenž má ve Zbrojovce smlouvu do roku 2019, si je dobře vědom, že ho i přes povedený závěr podzimní části čeká na jaře tvrdý boj o záchranu.

"Musíme se na jaro dobře připravit. A pochopitelně budeme chtít kádr přes zimu vhodně doplnit. Uvítal bych tři či čtyři posily," ozřejmil v interview pro sport.cz někdejší stratég Jihlavy, Olomouce, Bohemians 1905 či Viktorie Plzeň.

A co konkrétní jména, nebo alespoň posty, kde Brno tlačí bota nejvíce? "Sháníme do každé řady hotového fotbalistu. Chci, aby ti, co přijdou, nám byli schopni okamžitě pomoct. Hodláme to řešit převážně hostováními. Široký kádr mají kupříkladu Plzeň, Slavia či Sparta, zúžit se ho chystá i Zlín. Několik borců mám vytipovaných, uvidíme, koho se podaří přivést. Jde vesměs o Čechy a Slováky, cizinců máme v mužstvu dost. Mezi vyhlédnutými borci je také útočník Řezníček, který v létě odešel z Brna do Plzně," ozřejmil na webu sport.cz nadřízený Škody, Melichárka a spol.

Pokud jde o transfery, Pivarník je rád, když může vytipované posily oslovovat sám. "Chci, aby cítili trenérův zájem. Je pochopitelné, že v tom často hrají roli vazby z minulosti. Seznam pak předám majiteli klubu, další jednání už nechávám na něm," doplnil slovenský odborník, jehož mužstvo přezimuje na dvanácté pozici.

Proč se stala v Česku Viktorka symbolem vítězství?