Kapitánovi Peru byl kontroverzně prominut trest za drogy, mistrovství světa stihne

Kapitánovi Peru byl kontroverzně prominut trest za drogy, mistrovství světa stihne

Kapitánu peruánské fotbalové reprezentace Paolu Guerrerovi bude snížen roční zákaz hraní fotbalu za pozitivní nález drog v krvi po zápase s Argentinou, který se hrál 5. října. Guerrero přiznal závislost na drogách a dle svých slov absolovoval krátkou a úspěšnou léčbu.

FIFA mu nejprve 3. listopadu udělila roční úplný zákaz fotbalu. Poté se přímo do Curychu, sídla FIFA, vydala peruánská delegace v čele s prezidentem Peruánského fotbalového svazu, Edwinem Oviedem. Nyní byl trest snížen na šest měsíců a vyprší v květnu příštího roku. Guerrero tedy přesně stihne mistrovství světa v Rusku, na které se Peru dostalo přes baráž s Novým Zélandem.

Třiatřicetiletý Guerrero je odchovancem Bayernu Mnichov a někdejší obrovský talent. Během 27 zápasů za "áčko" Bayernu vstřelil mezi lety 2004 a 2006 úctyhodných deset gólů, což stihl ještě před dovršením třiadvaceti let. Poté měla jeho kariéra ale aspíše klesající tendenci. Po šesti letech v dresu Hamburku odešel v roce 2012 do Corinthians a od roku 2015 působí v jiném brazilském klubu, Flamengu.

Za Peru hraje Guerrero od roku 2004 a dohromady v ní nastoupil k 86 zápasům, ve kterých vstřelil 32 gólů. Nominaci na mistrovství světa Guerrero téměř určitě dostane a ve skupině C se tak může těšit na souboj s Francií, Austrálií a Dánskem. Pro Guerrera to bude první zkušenost s mistrovstvím světa, neboť na nejsledovanější turnaj planety se Peru dostalo poprvé od roku 1982.