Jaroš už debatoval s Maném, Coutinhem i Sturridgem. Jak na něj působí Klopp s Gerrardem?

Jaroš už debatoval s  Maném, Coutinhem i Sturridgem. Jak na něj působí Klopp s Gerrardem?

Příbram, Slavia, Liverpool. Přesně taková je dosavadní profesní cesta šestnáctiletého gólmana Vítězslava Jaroše, jenž od letošního července hájí tři tyče výběru Reds do osmnácti let.

Nedorazil do slavné značky až s přílišným respektem? "Vystrašený jsem celkem byl, protože jsem v šestnácti musel odejít od rodiny. To byla největší otázka, kterou jsem si dával. Říkal jsem si, jestli to sám zvládnu. Být sám, do toho jazyk. Rodiče mi říkali, že takováhle šance přijde jednou za život, že bych to měl vzít a že se za mnou budou snažit jezdit co nejčastěji. Teď to hodnotím tak, že je to asi zatím moje nejlepší rozhodnutí v životě. Na Anglii už jsem si zvykl, šlo jen o to, abych se naučil jazyk, zvyknul si na všechny kluky. Teď už je vše v pohodě," pochvaloval si v interview pro Deník Sport český talent.

Pokud jde o největší rozdíl v tréninkových jednotkách na ostrovech a v Česku, Jaroš má bez velkého přemýšlení jasno. "V intenzitě, nasazení, rychlosti. I v délce přípravy, protože většinou máme trénink dlouhý dvě nebo dvě a čtvrt hodiny. Po příchodu jsem musel zapracovat hlavně na kondici, protože v Česku nebyla tak náročná. Jinak regeneraci máme po každém tréninku, například ledové koupele, důkladný strečink. V akademii máme i odborníka na výživu a jednou týdně máme mítink ve skupině čtyř pěti lidí a on nám říká, co je dobré a co špatné. Co máme jíst, když máme těžší trénink a podobně," pokračoval v odhalování liverpoolskéo zákulisí teenager, jehož slova vyšla na serveru isport.blesk.cz.

V osmnáctce ho vede Steven Gerrard, jehož netřeba představovat. "Je tu nepochybně váženou osobou, všichni ho znají, v akademii jsou jeho fotky. A jaký je? Určitě je to dobrý trenér, příjemný člověk, ale jako kouč je i přísný. Všechno musí šlapat. Když třeba někdo pokazí dvě přihrávky v řadě, hned mu vyčiní a řekne mu, že takhle to tady nechodí. Většinou se tváří pořád stejně, ale když se mu něco líbí, tak se i trochu usměje. Má ve všechny kluky důvěru. Říká všem, že kdyby na to neměli, tak nejsou v tomhle klubu," doplnil na stránkách Sportu mladý strážce svatyně.

S áčkem zatím netrénoval, ale trenéra Jürgena Kloppa již poznal. "Chodím ale na tréninky takzvané Talent Group. To jsou hráči z osmnáctky a třiadvacítky, ti se spojí a jdou trénovat do tréninkového centra áčka. Mají oddělený trénink, ale vedou je trenéři z áčka včetně Jürgena Kloppa. Je to skvělý člověk na hřišti i mimo něj. Mimo hřiště je klidnější, usměvavý. Když vidí, že jste trochu nervózní, promluví s vámi, řekne, že si to máte užít," uzavřel v Deníku Sport Jaroš, který už si měl možnost v klubovém centru popovídat také s Maném, Coutinhem či Sturridgem.

Ibrahimoviče a spol. vyřadil trpaslík. A reakce Mourinha? Prý krásný den pro fotbal!