Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Nejen první si zaslouží pozornost fanoušků. Za sledování stojí bezpochyby i nižší soutěže, jednak díky svému ojedinělému náboji a kouzlu, ale také proto, že v řadě týmů najdeme známá jména se zajímavou kariérou. Moravskoslezská fotbalová liga v tomto směru není výjimkou. Po třetiligových trávnících se v letošní sezoně prohání třeba vicemistr světa či ostřílený borec, který v nejvyšší soutěži debutoval už v 15 letech. Podívejte se na pětici nejzvučnějších jmen v MSFL.

Tomáš Okleštěk

V seznamu nejzvučnějších jmen v Moravskoslezské fotbalové lize je naprostým unikátem. Jan málokdo se může pochlubit titulem vicemistr světa. Skutečně je to tak. Třicetiletý záložník totiž patřil do české reprezentace do 20 let, která v roce 2007 vybojovala na mistrovství světa v Kanadě senzačně stříbrné medaile. Okleštěk se do dějin turnaje zapsal v osmifinále proti Japonsku, když proměnil rozhodující penaltu. Rozjuchaní spoluhráči na něj poté naskákali tak nešťastně, až mu vykloubili rameno a tím také na turnaji dohrál. Do zbylých zápasů o medaile už nenastoupil.

V nejvyšší soutěži hrál za Brno, Znojmo a Jablonec, naposledy působil v Karviné, kde ovšem moc dlouho nevydržel. Kvůli malé herní vytíženosti raději zvolil angažmá v ambiciózní Kroměříži. „Chci opět hrát, aby mě fotbal bavil. Je lepší hrát stabilně třetí ligu než sedět na lavičce,“ nechal se slyšet bývalý mládežnický reprezentant, který v nejvyšší soutěži stihl odehrát 83 zápasů.