Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Nejen první si zaslouží pozornost fanoušků. Za sledování stojí bezpochyby i nižší soutěže, jednak díky svému ojedinělému náboji a kouzlu, ale také proto, že v řadě týmů najdeme známá jména se zajímavou kariérou. Moravskoslezská fotbalová liga v tomto směru není výjimkou. Po třetiligových trávnících se v letošní sezoně prohání třeba vicemistr světa či ostřílený borec, který v nejvyšší soutěži debutoval už v 15 letech. Podívejte se na pětici nejzvučnějších jmen v MSFL.

Tomáš Polách

Je to tak trochu paradox. Zatímco většina bývalých ligových hráčů s přibývajícím věkem kope spíše v čím dál nižších soutěží, někdejší tahoun Slovácka, Brna, Zlína či Opavy naopak po čtyřicítce povýšila. Polách v loňské sezoně vybojoval s Hodonínem postup z divize, asi není překvapením, že je jedním z nejstarších hráčů, kteří pobíhají po třetiligových trávnících. A v týmu kouče Františka Komňackého rozhodně nehraje žádné druhé housle, právě naopak. Druhým rokem patří mezi opory, zásadně nestřídá a hraje celé zápasy. Na podzim chyběl kapitán svému týmu pouze jednou.

Přestože nastupuje proti o generaci mladším fotbalistům, dlouholetý ligových záložník s vytříbenou kopací technikou a výborným fotbalovým myšlením nezaostává. „Docela stíhám. A když uvidím, že na to nemám nebo že to nezvládám, jsem natolik soudný, že na hřišti nebudu,“ říkal před startem sezony Polách, který za jedenáct sezon v nejvyšší soutěži stihl odehrát celkem 268 utkání.