Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Nejen první si zaslouží pozornost fanoušků. Za sledování stojí bezpochyby i nižší soutěže, jednak díky svému ojedinělému náboji a kouzlu, ale také proto, že v řadě týmů najdeme známá jména se zajímavou kariérou. Moravskoslezská fotbalová liga v tomto směru není výjimkou. Po třetiligových trávnících se v letošní sezoně prohání třeba vicemistr světa či ostřílený borec, který v nejvyšší soutěži debutoval už v 15 letech. Podívejte se na pětici nejzvučnějších jmen v MSFL.

Dominik Kraut

Jméno odchovance ostravského fotbalu bylo před několika lety velmi často spojováno se slovem talent. A není se co divit. Ligovou premiéra si v dresu Baníku odbyl už v devatenácti letech, v následující sezoně byl u toho, když se na Bazalech do posledního kola hrálo o mistrovský titul. Nakonec však s týmem slavil „pouze“ třetí místo. Nejvíce se mu povedla sezóna 2011/2012, ve které nastoupil do 25 zápasů,v nichž dal čtyři góly.

Poté ovšem začal jeho talent stagnovat. Výrazněji o sobě dal zase vědět až v třetiligovém Hlučíně, kam zamířil v srpnu 2015. „Chci mít z fotbalu zase radost,“ hlásil po příchodu hráč se 114 prvoligovými starty. Hned ve své první sezoně se blýskl 15 góly, kterými pomohl týmu k pátému místu. Po půlročním angažmá v druholigových Vítkovicích se do Hučína vrátil a letos na jaře nastřílel devět gólů. Stejnou porci jich zaznamenal i v podzimní části a má lví podíl na osmé příčce.