Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Nejen první si zaslouží pozornost fanoušků. Za sledování stojí bezpochyby i nižší soutěže, jednak díky svému ojedinělému náboji a kouzlu, ale také proto, že v řadě týmů najdeme známá jména se zajímavou kariérou. Moravskoslezská fotbalová liga v tomto směru není výjimkou. Po třetiligových trávnících se v letošní sezoně prohání třeba vicemistr světa či ostřílený borec, který v nejvyšší soutěži debutoval už v 15 letech. Podívejte se na pětici nejzvučnějších jmen v MSFL.

Pavel Mezlík

V nejvyšší české soutěži strávil dlouhých třináct sezon, na kontě má bezmála 190 ligových startů za Brno a České Budějovice. Není se tedy čemu divit, že ve Velkém Meziříčí zavládla nefalšovaná euforie poté, co co se rozhodl posílit klub z města pod dálničním mostem. „Od jeho příchodu si slibujeme zkvalitnění naší ofenzivy. Jde o hráče s obrovskými zkušenostmi, který je stále hodně platný, což prokazuje na každém tréninku,“ říkal loni v létě trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

A čtyřiatřicetiletý záložník, který ještě pamatuje zápasy na stadionu Za Lužánkami potvrdil, co se od něj očekávalo. Ihned se stal jedním z tahounů týmu, zejména díky přehledu ve hře a roli špílmachra. „Je pro nás samozřejmě velmi důležitý,“ říká další z opor týmu Robin Demeter o svém slavnějším spoluhráči, který až do roku 2011 držel primát nejmladšího hráče v historii nejvyšší soutěže. Za Brno debutoval v 15 letech 10 měsících a 29 dnech. Pak ho překonal Dominik Mašek.