Nejlepší kanonýr MSFL: Proměnit aspoň 70 procent svých šancí, tak mám gólů ještě víc

Nejlepší kanonýr MSFL: Proměnit aspoň 70 procent svých šancí, tak mám gólů ještě víc
ROZHOVOR

V loňské sezoně nasázel dvacet gólů, po letošním podzimu jich má na kontě už sedmnáct. Kroměřížský kanonýr Jan Silný patří mezi skupinku hráčů, kteří o sobě dávali v MSFL nejvíc vědět. Není tedy divu, že na sebe upoutal značnou pozornost. „Pokud zůstanu, chci soutěž vyhrát a zároveň získat korunu pro krále střelců,“ hlásí odhodlaně dvaadvacetiletá ofenzivní hvězda Hanácké Slavie v rozhovoru pro eFotbal.cz, v němž se také ohlíží za první polovinou sezony.

Hned na úvod se nemohu nezeptat na to, zda jste dostal nějaké nabídky na přestup? Přeci jen sedmnáct gólů za první polovinu sezony je jen těžko přehlédnutelných...

Nějaké nabídky jsem už dostal, ale zatím nic extra konkrétního.

Pokusíte se na jaře zaútočit na zisk koruny pro krále střelců v MSFL? Našlápnuto máte více než slibně…

To záleží hlavně na tom, jestli budu v Kroměříži pokračovat i ve druhé polovině sezony. Pokud zůstanu, budu se korunu střelců snažit získat.

Jak byste ohodnotil a okomentoval své podzimní výkony?

Své vlastní výkony se hodnotí velmi těžko. Určitě je co zlepšovat, mám na mysli hlavně tu řadu neproměněných šancí. Jinak jsem ale spokojený, myslím, že roli střelce týmů jsem splnil na sto procent.

Nejzvučnější jména v MSFL: Vicemistr světa i patnáctiletý ligový debutant

Po podzimní části sezony vám třetí příčka s tříbodovou ztrátou na vedoucí Prostějov. Jak zni kroměřížské hodnocení? Panuje v týmu spokojenost?

Svým způsobem spokojenost panuje, mrzí nás sice některé zápasy, v nichž jsme i navzdory dobrému výkonu odešli poraženi. Na druhou stranu naše ztráta na první místo není nic, co by se nedalo dohnat.

Říkáte, že vás zpětně mrzí některé prohrané duely. Předpokládám, že myslíte i závěrečný podzimní duel s Hlučínem, kterému jste doma podlehli 1:2. Když se podíváte na tabulku, tak v případě tříbodového zisku byste měli vlastně stejně bodů jako Prostějov...

To je přesně jedno z těch utkání, které nás musí mrzet. A to nejen kvůli tomu, že šlo o poslední zápas v první polovině sezony. Určitě jsme měli na to, abychom vyhráli. Je fakt, že nám chyběla i trocha štěstíčka.

Jaké další zápasy si nyní také vyčítáte?

Jako tým nás bezpochyby mrzí i porážky s Hodonínem či Vyškovem. V obou případech jsme soupeře po celý zápas přehrávali, ale neproměnili jsme šance a soupeři nás za to z brejků potrestali. Tady si musím sypat popel na hlavu. Kdybych proměnil alespoň sedmdesát procent svých šancí, tak gólů a dost možná i bodů mohlo být víc.

Vzhledem k postaveni v tabulce se dá očekávat, že budete chtít na jaře zaútočit na postup, nebo se mýlím? S jakými ambicemi do druhé poloviny sezony půjdete?

Ambice jsou jednoznačně MSFL vyhrát, víme ale, že to nebude vůbec jednoduché. V soutěži jsou minimálně ještě další dva celky, které se o první místo budou chtít také porvat. A musím podotknout, že na to opravdu mají.

Jak těžká a složitá cesta podle vás k triumfu povede?

To se všechno ukáže až v průběhu jarní části. Myslím, že bude důležité hlavně nezaspat začátek.

Pokud by se vám podařilo vybojovat postup, šla by Kroměříž zkusit druhou ligu? Máte nějaké takové zprávy od vedení? Vy osobně byste si ji asi rád zkusil…

Zprávy máme takové, že by se druhá liga s největší pravděpodobností zkusit šla. Myslím si, že i mentalita celého týmu je taková, že bychom si postup všichni moc přáli.

A měl by podle vás současný kádr Kroměříže na to obstát i o patro výš ve druhé lize? Rozdíl mezi soutěžemi je přeci jen značný…

Určitě by to chtělo kádr rozšířit a zkvalitnit. To je jasná věc. Nicméně věřím, že i v současném složení a sestavě bychom se úplně neztratili.

Opustí MSFL po Paškovi také král podzimních střelců z Hanácké Slavie?

Nejatraktivnější zápasy v MSFL: Obrat z 0:2 na 5:2 za 20 minut i přestřelka jak na hokeji

I v 41 letech se dát hrát třetí liga! Trio nejstarších hráčů v MSFL