Agüero se nepohodl s Guardiolou a pravděpodobně je na odchodu z City

Agüero se nepohodl s Guardiolou a pravděpodobně je na odchodu z City

Nejlepší střelec v historii Manchester City, Argentinec Sergio Agüero, je podle informací britských médií i deníku Marca na odchodu z vedoucího týmu anglické Premier League. Agüero údajně nemá dobré vztahy s trenérem Citizens Pepem Guardiolou, s nímž se měl několikrát dostat do přímého sporu. Celou situaci monitoruje Real Madrid, který je asi největším zájemcem o služby tohoto argentinského útočníka.

Agüero se měl podle informací serveru Goal.com setkat v Los Angeles s prezidentem Manchester City, Khaldoonem al Mubarakem, jenž ho přesvědčoval o setrvání klubu. Podle zdrojů blízkých vedení klubu je však přestup Sergia Agüera do Realu Madrid téměř jistý a přestupní částka se bude pohybovat okolo sedmdesáti milionů eur, čímž Manchester City překoná nejvyšší částku, za kterou doposud prodali hráče. Dosud nejdražším prodaným hráčem Citizens je totiž Kelechi Iheanacho, který letos odešel do Leicester City za přibližně třicet milionů eur.

Sergio Agüero působí v City od roku 2011, kdy přišel ze španělského Atlética Madrid za 45 milionů eur. Agüero se stal jednou ze součástí velkolepého projektu Khaldoona al Mubaraka a s klubem se mu podařilo vyhrát dvakrát Premier League. S Argentinou bral Agüero druhé místo na Mistrovství světa 2014 v Brazílii a mezi největší úspěchy jeho dosavadní kariéry se řadí také korunka pro krále střelců Premier League ze sezóny 2014/15.

Do Realu Madrid by měl Agüero přijít jako náhrada za Karima Benzemu, kterého se chce trenér "Bílého baletu" Zinedine Zidane zbavit dlouhodobě. V případě odchodu Agüera chce Manchester City do svého týmu jako náhradu přivést útočníka Tottenhamu, Harryho Kanea, jehož přestupová částka by však podle britských médií bylo daleko vyšší, než 70 milionů eur.