Barcelona vysoko vyhrála v Maridu a s největší pravděpodobností získá španělský titul, Juventus hubeně poráží AS Řím

Jednoznačným šlágrem sobotních zápasů evropských lig byl souboj Realu Madrid s první Barcelonou.

Chelsea si výrazně zkomplikovala cestu za obhajobou titulu, když pouze bezbrankově remizovala na hřišti Evertonu. Manchester City naopak upevnil svou pozici na čele tabulky díky přesvědčivé výhře 4:0. Harry Kane na sebe upozornil hattrickem do sítě Burnley při výhře Tottenhamu 3:0. United remizovali v Leicesteru po pozdním vyrovnání Maguirea.

V italské Serii A porazilo Lazio Řím podceňované Crotone vysoko 4:0. Vítězný gól vstřelil Jordan Lukaku. Za italské Udinese se dvakrát trefil český záložník Antonín Barák. Na posledním gólu, který vstřelil Kevin Lasagna, si připsal asistenci Jakub Jankto. Ve šlágru osmnáctého kola italské Serie A zvítězil doma Juventus nad AS Řím hubeně, 1:0, díky gólu, který vstřelil Mehdi Benatia v šestnácté minutě.

V zápase Realu Madrid s FC Barcelonou vyhráli hosté jednoznačně, 3:0. O poločasové přestávce byl sice stav utkání bezbrankový, V. minutě se však přesně trefil Suárez a v 63. minutě hrál ve vlastním pokutovém území rukou Dani Carvajal, rozhodčí ho správně vyloučil a nařídil pokutový kop, který následně nekompromisně proměnil Lionel Messi. V úplném závěru utkání triumf hostů potvrdil Vidal.

Premier League

Everton - Chelsea 0:0
Brighton - Watford 1:0 (64. Gross)
Manchester City - Bournemouth 4:0 (27. Agüero, 53. Sterling, 79. Agüero, 85. Danilo)
Southampton - Huddersfield 1:1 (24. Austin - 64. Depoitre)
Stoke - West Bromwich 3:1 (19. Allen, 45+2. Choupo-Moting, 90+5. Sobhi - 51. Rondon)
Swansea - Crystal Palace 1:1 (77. Ayew - 59. Milivojevič (pen.))
West Ham - Newcastle 2:3 (6. Arnautovič, 69. Ayew - 10. Saivet, 53. Diame, 61. Atsu)
Burnley - Tottenham 0:3 (7. Kane (pen.), 69. Kane, 79. Kane)
Leicester - Manchester United 2:2 (27. Vardy, 90+4. Maguire - 40. Mata, 60. Mata)

Serie A

Lazio - Crotone 4:0 (56. Lukaku, 78. Immobile, 86. Lulič, 89. Anderson)
Janov - Benevento 1:0 (90+2. Lapadula (pen.))
Neapol - Sampdoria 3:2 (16. Allan, 33. Insigne, 39. Hamšík - 2. Ramirez, 27. Quagliarella (pen.))
Sassuolo - Inter 1:0 (34. Falcinelli)
Spal - Turín 2:2 (42. Viviani, 69. Antenucci (pen.) - 1. Falque, 10. Falque)
Udinese - Verona 4:0 (28. Barák, 44. Widmer, 68. Barák, 80. Lasagna)
AC Milán - Atalanta 0:2 (32. Cristante, 71. Iličič)
Juventus - AS Řím 1:0 (16. Benatia)