Bodový rozdíl neodpovídá rozdílu v kvalitě, přiznal Iniesta

Bodový rozdíl neodpovídá rozdílu v kvalitě, přiznal Iniesta

Barcelona se díky vysoké výhře v Madridu dostala do devítibodvého trháku před druhé Atlético a podle španělských médií je již téměř jistým vítězem španělské La Ligy. Před nenáviděným Realem je katalánský velkoklub dokonce o čtrnáct bodů. Andrés Iniesta však připomíná, že Real Madrid již několikrát dokázal, že zvládne dokonat věci, které se jeví jako "nemožné".

„Myslím, že bodový rozdíl neodpovídá rozdílu v kvalitě. Ve skutečnosti dneska hráli první poločas mnohem lépe a celou sezónu určitě nejsou tak špatní, aby byli o čtrnáct bodů za námi. K Realu máme velký respekt a do konce sezóny zbývá ještě mnoho zápasů, takže určitě žádný titul slavit nebudeme, dokud to nebude stoprocentně jisté,“ prohlásil Iniesta bezprostředně po zápase pro beIN SPORTS.

Barcelona dnes v Madridu zvítězila - mimo jiné - díky dobrému výkonu Andrése Iniesty, který si však žádný gól ani asistenci nepřipsal. První gól "Blaugranas" vstřelil v 54. minutě Uruguayec Luis Suárez. Poté Barceloně pomohlo vyloučení Daniho Carvajala za hru rukou ve vlastním pokutovém území, po němž skóroval z penalty Lionel Messi. Třetí gól přidala Barcelona v úplném závěru zápasu zásluhou střídajícího Aleixe Vidala.

Šanci na nápravu dojmu z nepříznivého výsledku má Real již 4. ledna, kdy se představí v rámci španělského poháru na hřišti Numancie. První ligové utkání pak "Bílý balet" sehraje 7. ledna na půdě Celty Vigo. Barcelona bude právě v rámci poháru zajíždět do Viga a 7. ledna doma přivítá Levante.