Cristante reaguje na zájem United: Premier League je pro mě perfektní

Záložník Atalanty Bergamo Bryan Cristante se vyjádřil pozitivně směrem k případnému přestupu do Premier League. V Anglii je o Cristanteho služby hned několik zájemců, podle deníku La Gazzetta však nejvíce zbystřil José Mourinho a celé vedení Manchesteru United, které má o Cristanteho zájem již od jara letošního roku.

Cristante reaguje na zájem United: Premier League je pro mě perfektní

Dvaadvacetiletý Cristante je odchovancem AC Milán, kde však odehrál pouhé tři ligové zápasy. V roce 2014 zamířil do portugalské Benfiky Lisabon, jejíž hráčem je dodnes. Po hostování v Palermu a v Pescaře nastupuje Cristante od ledna za Atalantu Bergamo, kde je na osmnáctiměsíčním hostování.

V letošní sezóně nastoupil Cristante ke třinácti ligovým zápasům, ve kterých vstřelil úctyhodných pět gólů. V říjnu také debutoval za italskou reprezentaci v zápase kvalifikace Mistrovství světa 2018 proti Makedonii. Zajímavostí je, že debut v dospělém fotbale si Cristante odbyl ve věku šestnácti let, v roce 2011 za AC Milán, když v zápase základní skupiny Ligy mistrů proti Viktorii Plzeň vystřídal Robinha.

Cristante se vyjádřil následovně: „Premier League je pro mě perfektní, myslím, že jsem silově založený.“. United mají navíc podle deníku Daily Telegraph výhodu v tom, že José Mourinho má dobré vztahy s vedením Benfiky Lisabon, díky čemuž údajně do Manchesteru zamířil například Victor Lindelof, o kterého měli rovněž zájem Chelsea a PSG.