V tomhle problém nehledejte, říká Conte po bezbrankové remíze proti Evertonu

V tomhle problém nehledejte, říká Conte po bezbrankové remíze proti Evertonu

Chelsea na půdě Evertonu překvapivě pouze bezbrankově remizovala a výrazně si tak zkomplikovala obhajobu ligového titulu. Trenér Antonio Conte se rozhodl svůj tým do zápasu poslat bez klasického útočníka a fanoušci mu to po zápase dávali za vinu. Chelsea si přitom vypracovala 25 střel. Ani jedna z nich však nemířila do sítě Pickfordovy brány.

„Myslím, že nemám co vysvětlovat, v tomhle problém nehledejte. Rozhodlo neproměňování šancí a snad si nikdo nemyslí, že hra byla vyrovnaná,“ prohlásil Conte sebevědomě hněd po skončení zápasu. „Prostě jsem se rozhodl hrát bez útočníka a použít technické typy Hazarda, Williana a Pedra. Není to poprvé ani naposled. Věřím, že rozhodnutí, které jsem dnes učinil je to nejlepší, které ohledně volby sestavy padnout mohlo,“ dodal Conte.

Chelsea v tuto chvíli ztrácí na první Manchester City šestnáct bodů a obhajoba titulu bude téměř nereálná. Se 39 body se však svěřenci trenéra Conteho nachází na třetím místě ligové tabulky a mají tak dobrou šanci proniknout alespoň do základních skupin Ligy mistrů. Pokud se nepodaří ani to, Antonio Conte pravděpodobně na lavičce "Blues" skončí.

Příště se Chelsea představí již v úterý, kdy bude od 16:00 hostit Brighton. Den před Silvestrem pak Stamford Bridge uvidí bitvu mezi Chelsea a Stoke City. "Blues" mohou stále zvítězit Ligu mistrů, s postupem to však budou mít těžké, neboť v osmifinále se potkají se španělskou Barcelonou, která suverénně vede španělskou La Ligu.