Koubek si nedopřeje oddychu ani o Vánocích. Jak hodlá strávit Štědrý den?

Koubek si nedopřeje oddychu ani o Vánocích. Jak hodlá strávit Štědrý den?

Ve svých pětadvaceti letech si český reprezentační brankář Tomáš Koubek nemůže na svou kariéru rozhodně stěžovat. V létě opustil Spartu a zamířil do Francie, kde se v Rennes stal jedničkou. Aby si svou roli v týmu zachoval, nehodlá v trénincích polevit ani mezi svátky.

Ve Francii dostal pár dní volno a odcestoval za rodinou do Hradce Králové, kde poprvé v dresu Votroků nakoukl do české nejvyšší soutěže. Přestože mají být Vánoce svátky klidu, nehodlá je strávit jen s rodinou, ale každé ráno se hlásí v posilovně s kondičním koučem Ondřejem Krajákem.

„V klubu jsem dostal plán. Ani jsem nečekal, že budu makat každý den. Ale já bych stejně trénoval, abych se do Francie vrátil připravený. Chci se v bráně udržet. Volno není dlouhé, ale aspoň můžu být na Vánoce s rodinou a příbuznými,“ přiznal český gólman.

Vánoce jsou nejen časy, kdy je rodina spolu u jednoho stolu, ale také často hoduje různé pokrmy a dobrůtky. Koubek na Štědrý den rozhodně ochutná. „Užiju si všechny seance, ale s mírou. Chci být po svém návratu opět připraven pro svůj tým a chci mu být k dispozici. Už vím, jak to v lize funguje a vím, čeho můžeme dosáhnout,“ pokračoval Koubek.

Jeho roli v týmu neohrozila ani změna na trenérském postu. „Kouč Lamouchi mě hned po reprezentačním srazu ubezpečil, že se mnou panuje spokojenost a že budu dál jednička. Oproti české lize je tu hodně věcí jinak. Hlavní rozdíl je, jak je fotbal ve Francii vnímaný. Máme krásný stadion a na každém zápase tu nebylo méně než dvacet tisíc diváků. Je to úžasné, máme skvělou atmosféru,“ dodal český reprezentant.