Góly pro mě nejsou primární. Hlavní je, že vyhrává tým, hlásí skromně kanonýr Vydra

Český útočník Matěj Vydra zažívá velice vydařenou sezónu a zdá se, že má neukojitelný hlad po brankách. V sobotu rozvlnil v druhé nejvyšší anglické soutěži již po třinácté sítě a v tabulce kanonýrů figuruje na druhém místě jen o jedinou trefu za Leonem Clarkem ze Sheffieldu United. Díky jeho střeleckému apetitu může Derby County pomýšlet na postup do Premier League.

V posledním ligovém duelu porazilo Derby County Milwall jasně 3:0 a střelecky se blýsknul také Vydra. Po třiadvaceti odehraných kolech figuruje jeho tým na třetí příčce, která zaručuje play off o Premier League.

„Zápas jsme mohli vyhrát klidně šest, sedm nula. Měli jsme spoustu šancí. V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře, ale také je pravda, že po změně stran jsme polevili a soupeř si vytvořil několik příležitostí ke skórování,“ prohlásil bezprostředně po zápase Vydra v rozhovoru pro klubovou televizi.

Střelecky se v tomto utkání prosadil ve 25. minutě, kdy zvyšoval náskok svého týmu. „Sledoval jsem pohyb obránců. Oni mě nechali, a tak jsem zkusil vystřelit. Naštěstí to spadlo do brány," popisoval rodák z Chotěboře svou ligovou třináctou trefu v této sezóně.

„Pro mě góly nejsou primární, hlavní je, že vyhráváme jako tým,“ dodal skromně o své střelecké formě. V sezóně 2012/13 byl ale zatím úspěšnější, neboť v dresu Watfordu nastřílel dvaadvacet branek.