Proč Graiciar nikdy nelyžoval a za co všechno vděčí kouči Trpišovskému?

Proč Graiciar nikdy nelyžoval a za co všechno vděčí kouči Trpišovskému?

Teprve osmnáctiletý útočník Martin Graiciar se prokousal během podzimu do základní sestavy Liberce a sbírá cenné minuty, které mu mají pomoci po přesunu do Itálie. Ještě před sezónou ho totiž zakoupila italská Fiorentina, která vsadila na to, že se mu pod Ještědem daří, a nechala ho ve Slovanu ještě jednu sezónu na hostování.

V Liberci si rozhodně nemůže stěžovat na herní vytížení. Důvěru trenéra splatil do posledního puntíku, neboť během podzimu zaznamenal čtyři trefy. „Nemáme tu takové hvězdy jako třeba Plzeň, Slavia nebo Sparta, ale díky týmovosti a bojovnosti se jim dokážeme vyrovnat. Město je menší než Plzeň, ale líbí se mi tady hodně, i když je tu teď docela zima,“ přiznal Graiciar v rozhovoru pro Sport.cz.

Sníh a hory má na dosah, přesto se velká budoucnost českého fotbalu nechala slyšet, že zimním sportům moc neholduje. „Na rozdíl od mamky jsem třeba nikdy nelyžoval. V patnácti letech jsem dostal první profesionální kontrakt a pak už to nešlo. Kdybych se zranil, přišel bych o něj,“ poukázal na fakt, proč se od útlého mládí plně věnoval jen fotbalu.

Na jaře bude působit pod novým koučem, neboť Jindřich Trpišovský s Janem Nezmarem zamířili do Slavie. „Je nám to líto. Honza Nezmar odvedl v klubu za ty roky obrovský kus práce. Je to navíc i lidsky super člověk. Liberci bude chybět. Trpišovský a kouč reprezentační devatenáctky Kozel jsou moji dva nejlepší trenéři, které jsem měl. Pan Trpišovský mi dal šanci jako zelenáči, který měl zkušenosti jenom z juniorské ligy. Jsem mu za to vděčný. Dal mi opravdu hodně. Díky němu jsem mohl přestoupit v létě do Fiorentiny,“ dodal osmnáctiletý talent, který pod Ještědem sbírá cenné zkušenosti.