Na čísle 100 nezůstane. Nynější náhradník Manchesteru City oznámil velký návrat

Na čísle 100 nezůstane. Nynější náhradník Manchesteru City oznámil velký návrat

Velezkušený Yaya Touré byl v mezinárodním důchodu jen rok a čtvrt. Čtyřiatřicetiletý záložník ve službách Manchesteru City se totiž rozhodl vrátit do reprezentačního výběru Pobřeží slonoviny.

Bývalý dlouholetý kapitán Slonů by totiž své zemi rád pomohl k úspěchu na Africkém poháru národů, který se uskuteční v roce 2019.

"Miluju svou zemi a jsem opět k dispozici pro nominaci do národního mužstva. Chci pomoct další generaci a využít veškerých svých zkušeností k tomu, aby byl celý národ hrdý," prohlásil svěřenec španělského manažera Josepa Guardioly.

Krajan Gervinha, Bonyho a spol. má k tomuto datu za národní tým odehráno rovných 100 klání a své osobní statistiky tak podle všeho rozšíří. Účastníka tří světových šampionátů a šesti kontinentálních místrovství totiž zklamala skutečnost, že na MS 2018 v Rusku už jeho země startovat nebude.

K přehodnocení názoru bratra Kola Tourého navíc podle všeho přispělo i nedostatečné herní vytížení na manchesterském Etihad Stadium, kde má kontrakt už jen do června příštího roku. V sezoně Premier League 2017/2018 dosud nasbíral během tří epizodních startů pouhých 61 minut čistého času a více odehrál jen v pohárech a Lize mistrů.

Příběh Mohameda Salaha, vůdce egyptského fotbalového povstání