Slavia si vyhlédla posilu v Ekstraklase. Dorazí do Prahy opora Górniku Zábrze?

Slavia si vyhlédla posilu v Ekstraklase. Dorazí do Prahy opora Górniku Zábrze?

Nové sportovní vedení Slavie, jež se před časem rozloučila s celým realizačním týmem Jaroslava Šilhavého, si vyhlédlo novou ofenzivně laděnou posilu i u našich severních sousedů v polské Ekstraklase.

V hledáčku úřadujícícho českého šampiona z vršovického Edenu uvízl perspektivní mladík a polský reprezentant do 21 let v jedné osobě hrající za aktuálně třetí tým polské ligy Górnik Zábrze.

Jedním z hráčů, o které stojí Nezmar s Trpišovským, je dvacetiletý Szymon Žurkowski, jenž hraje na nejvyšší úrovni svou premiérovou sezonu (tu předešlou byl jeho klub o soutěž níž)

K tomuto datu odehrál v Ekstraklase 21 zápasů (dvacet z nich bylo v základní sestavě) a 1787 poskytnutých minut v barvách nováčka přetavil ve dva přesné zásahy. Jednu trefu si pak připsal také v Polském poháru.

Čtrnásctinásobný mistr Polska a šestinásobný držitel domácího poháru se utká 13. ledna s Karvinou a 28. ledna s Teplicemi. Nynější spoluhráč českého útočníka s minulostí ve Znojmě Davida Ledeckého už u toho možná ani nemusí být...

Co si Pelta, Berbr, Křetínský, Jarolím a spol. přáli na Vánoce? Amnestii, zrušení Moravy, rudý koně…

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.