Že by konečně našel nový klub? O Konatém uvažují na Kypru

Že by konečně našel nový klub? O Konatém uvažují na Kypru

Mistr české ligy ze sezony 2013/2014 Tiémoko Konaté, s nímž už Sparta nepočítá celou řadu měsíců, si stále hledá nového zaměstnavatele. Aktuálně by měl mít nakročeno na Kypr.

Univerzál z Pobřeží slonoviny, který byl ve své době spojován také s New Yorkem City, se podle serveru kerkida.net ocitl na užším seznamu tamního klubu AEL Limassol.

Ten je šestinásobným vítězem kyperské 1. Division a šestkrát se mu také podařilo ovládnout domácí pohár. V aktální tabulce mu náleží pátá pozice s osmibodovou ztrátou na vedoucí Larnacu.

Čtyřicetiletý portugalský trenér AEL Bruno Baltazar, jenž vede současný tým od března letošního roku, by se rád posílil o křídelní hráče a pro tyto účely si vybral právě odložené letenské zboží.

Sedmadvacetiletý rodák z Abidjanu, který už nasbíral i dva mezinárodní starty za svou rodnou zemi, je součástí Sparty od roku 2012 a v poslední době byl dvakrát poslán do juniorky.

V české nejvyyší soutěži nasbíral bývalý hráč celku Africa Sports 71 vystoupení (jednatřicet z nich bylo v základní sestavě), které se mu podařilo přetavit v 6 přesných zásahů.

Jak se uvádí ve zprávě, kromě Konatého má Limassol na svém wantlistu i další tři kanditáty.

TOP 10 hlášek roku 2017 aneb Pelta: Berbr má koule a čau, mám vás rád!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.