Sparta se přetahuje se Sportingem Lisabon o klenot z kádru chorvatského mistra

Sparta se přetahuje se Sportingem Lisabon o klenot z kádru chorvatského mistra

Kdo všechno uvízl ve sparťanských sítích pro zimní přestupové okno? Podle informací serveru sportske.jutarnji.hr také třiadvacetiletý chorvatský záložník Josip Mišič.

Bývalý hráč Osijeku je součástí Rijeky od úvodu roku 2015, kdy do ní přišel z Osijeku. Ve druhé polovině ročníku 2015/2016 byl zapůjčen v italské Spezii a už tak ochutnual i Serii B.

V první chorvatské lize už se každopádně Mišič přehoupl přes stovku startů a na svém kontě má také 7 přesných zásahů.

V závodu o jeho angažování se dlouho zdálo, že je favoritem portugalský obr Sporting Lisabon, ale nyní se zdá, že má významné karty v rukou také pražská značka Daniela Křetínského.

Ta je v aktuální HET lize až na páté pozici a ačkoliv bude v lednu svůj kádr hlavně zužovat, pár spolehlivých a "hotových" posil s perspektivním výhledem do lepších zítřků by přijít mohlo.

Problém by nemusela představovat ani částka, kterou za svou oporu požaduje Rijeka, jež je úřadujícím šampionem chorvatské nejvyšší soutěže 1. HNL a v nynější tabulce se drží na čtvté příčce.

A to je přibližně 3 miliony eur (podle portálu Transfermarkt.com je jeho hodnota 2,35 milionu eur). Vše ještě bude věcí dalších jednání.

Nadějný krajan Mohameda Salaha upřednostnil Spartu před Basilejí a směřuje na Letnou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.