Dočká se česká liga návratu Procházky? Zkušeného stopera hledá Baník...

Dočká se česká liga návratu Procházky? Zkušeného stopera hledá Baník...

Pokud jde o známé tváře, Baník Ostrava by nemusel posílit pouze středopolař Martin Fillo, který dorazil do patnáctého týmu HET ligy z lépe postavených Teplic.

Do sestupových vod namočený celek z Bazalů, na jehož lavičce sedí Radim Kučera, je spojován také s bývalým stoperem Viktorie Plzeň Václavem Procházkou, jenž stále patří tureckému Osmanlisporu, kde však v aktuálním soutěžním ročníku příliš nenastupuje.

Dvojnásobná vítěz české ligy z let 2013 a 2015 nastoupil k tomuto datu v Süper Lig pouze do tří duelů a dohromady strávil na trávnících jen 100 minut čistého času, což není žádná sláva (tři kompletní utkání v základu si bývalý český reprezentant odkroutil alespoň v Tureckém poháru).

V klubu si navíc kroutí poslední půlrok a je otázkou, co bude dál. Buď by mohl setrvat na turecké půdě (v jiném celku), nebo se vrátit po dvou letech zpět do české nejvyšší soutěže.

"Vašek kroutí poslední půlrok v Osmanlisporu. Ve hře je jak jeho setrvání v Turecku, tak návrat do české ligy. Pravdou je, že Baník zkušeného stopera hledá," uvedl na stránkách sport.cz šestadvacetiletý agent z agentury Global Sports Filip Zíka.

V Česku hrál třiatřicetiletý střední obránce jen na dvou adresách - v Mladé Boleslavi a v Plzni. Bude Baník domácí štací číslo 3?

Že by konečně našel nový klub? O Konatém uvažují na Kypru