Útočný poklad topící se Jihlavy je žádaný - situaci sonduje Slavia i Legia Varšava

Útočný poklad topící se Jihlavy je žádaný - situaci sonduje Slavia i Legia Varšava

Jedním z hitů zimního přestupového trhu by se mohl stát nejlepší střelec Vysočiny Jihlava Davis Ikaunieks, který dal v minulém soutěžním ročníku góly Spartě, Slavii i Plzni a aktuálně je po podzimní části na pěti trefách.

Na třiadvacetiletém reprezentantovi Lotyšska, který patří poslednímu mužstvu HET ligy, jehož čeká hodně krušné jaro, je zajímavé, že měl za letošní podzimníčást největší podíl na vstřelených gólech svého týmu z celé soutěže.

"Davisův přestup? Již během zimního termínu však k němu může dojít. Nastal čas, kdy by se měl posunout výš. Zajímají se o něj vlastně všechny přední české kluby, ale také zahraniční," pronesl hráčský agent Filip Zíka, jehož stanovisko zveřejnil portál sport.cz.

Slibného mladíka mapuje silná česká trojka z Letné, Edenu i Doosan arény. Jak však doplnil manažer, z polské Ekstraklasy dokonce zaujal jejího šampiona Legiu Varšava, která je spojována také s Bořkem Dočkalem.

Ofenzivně laděný kolega Vaculíka, Rabšice, Zoubeleho, Tlustého a spol. v minulosti operoval v týmech Liepaja a Liepajas Metalurgs. Celkově už jeho konto zdobí 43 prvoligových tref.

Nadějný krajan Mohameda Salaha upřednostnil Spartu před Basilejí a směřuje na Letnou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.