Loupež po italsku

Loupež po italsku

Poslední listopadové pondělí, druhý den po ostudné porážce v Olomouci, seděl Andrea Stramaccioni ve svém županu od Armaniho před televizí a cpal se italskou zmrzlinou z obrovského kelímku, jako když Bridget Jonesová zajídá zklamání ze svého milostného života. Jen místo Céline Dion mu k tomu pěl král vysokého cé Luciano Pavarotti, který se v době, kdy Sparta naposledy padla v Olomouci těšil zdraví pevnému jak plzeňská obrana a z plných plic nahrával památný single s U2.

Bylo mu do pláče. Nechtěl už zase mačkat všechny své obleky a boty do krabic a oznámit manželce, že jen co si zvykla na modré zóny a Pařížskou, musí se zase stěhovat.

Tušil, že nedělní pozápasový rozhovor, ve kterém jako jeden z hlavních faktorů olomouckého úspěchu vyzdvihl čas a trpělivost, které se trenéru Jílkovi na Hané navzdory sestupu do druhé ligy dostaly, na fanoušky Sparty asi nezabere tak zázračně, jako doposud zabíral na pana Křetínského, a začal vymýšlet další plán, kterým si prodlouží pobyt na nejprestižnější fotbalové adrese v Československu.

Po chvíli si uvědomil, že reagovat na vývoj jakékoli situace není zrovna jeho parketa, a protože teploměr za oknem ukazoval ještě méně stupňů, než měla Sparta bodů, rozhodl se, že dnes raději nevytáhne paty z domu. Kluci měli po včerejším naplno odježděném zápase stejně volno, Ben Chaim už se chystal k rodině na Chanuku, Venca měl naplánovaného kadeřníka a Rosa byl celý den u doktora, takže si jen ohřál špagety a pustil si Loupež po italsku, kterou na Letné už půl roku uváděl do praxe.

Nadějný krajan Mohameda Salaha upřednostnil Spartu před Basilejí a směřuje na Letnou

Během filmu, který už beztak znal zpaměti, si začal vyřizovat mobilní korespondenci. Nejprve Giampieru Venturovi se zpožděním vysekl poklonu za skvěle zvládnutou kvalifikaci se squadrou azzurou, a když pak sjížděl Mandjeckův instagram, aby se inspiroval v otázce nákupu nových bot, vyrušil jej na WhatsAppu Gatusso.

„Dostal jsem áčko AC… Prosimtě, jak to udělám, aby mě nevyrazili, když je náhodou zesměšnim před celou zemí a ještě jim u toho vyprázdnim kapsu a fanoušky otočim zády?“ zjišťoval nejdrsnější muž Serie A posledních let od zjevného mistra v oboru, kterému před lety dával rady ohledně údržby sexy plnovousu.

„Řekni, že potřebuješ čas, amico. Čas spraví všechno,“ odepsal italský stratég skromně a vydal se na facebook zjistit více informací o nečekané milánské výměně. Poté, co jej vyrušila personalizovaná reklama na luxusní pánské holičství, narazil na článek sdílený Tomášem Požárem, jenž se v přiloženém textu rozčiloval, že na Slavíkovi špatně sečetli hlasy, a o pár příspěvků níže zase sprostě a pravopisně špatně nadával Limberský, že kdyby se špatně neposčítaly volební lístky, mohl dnes vládu v klidu sestavovat jeho oblíbenec Okamura a v Česku by zavládl mír a láska.

CO NA TOM ZAUJALO ITALSKÉHO STRATÉGA, JAKÝ ÚKOL DAL KŘETÍNSKÉMU A PROČ SE DRUHÝ DEN TĚŠIL ZNOVU DO PRÁCE, SE DOČTETE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 14. 12. 2017.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.