Liverpool je pro mě ideální klub, libuje si nejdražší obránce v historii fotbalu

Liverpool je pro mě ideální klub, libuje si nejdražší obránce v historii fotbalu

Manchester City měl v létě šanci koupit Virgila van Dijka ze Southamptonu, byl prý ale moc drahý. A když to řekne Manchester City, něco na tom bude. O jen něco málo menší částku jej ale o Vánocích koupil Liverpool.

Je divné, že Liverpool byl ochoten zaplatit částku, která se City zdá až příliš vysoká. Vše ale mluví o tom, že je to tak. Mezi řádky by to ale mohlo být i tak, že se Virgilu van Dijkovi do Manchesteru City nechtělo.

O Liverpoolu nyní říká, že je to pro něj ideální klub. Samozřejmě tyto řečičky mívají hráči po přestupu často, na těch jeho ale možná něco bude. 

Do Liverpoolu přišel ze Southamptonu. Jihoanglické město by podle americké sportovní politiky mohlo být považováno jako farma Liverpoolu, Reds si totiž od Saints kupují hráče velmi pravidelně.  Částka 75 milionů liber z něj dělá nejdražšího obránce všech dob! 

"Jsem šťastný, že jsem hráčem Liverpoolu. Nemůžu se dočkat, až nastoupím k prvnímu zápasu," začal van Dijk. "Celý Liverpool - historie, fanoušci, zázemí, personál, spoluhráči - je pro mě jako dělaný. Už teď jsem si to zamiloval," řekl nizozemský obránce.