Mané a Klavan zařídili hubenou výhru Liverpoolu, alžírské duo sestřelilo Huddersfield

Na Nový rok bylo naplánovaných hned pět zápasů prestižní Premier League. Alžírské duo v barvách Leicesteru Riyad Mahrez a Islam Slimani sestřelilo nováčka z Huddersfieldu, oba borci přidali gól po přestávce a jejich spoluhráč Albrighton pečetil na konečných 3:0 až v nastavení. Do akce se představil i Brighton, který doma s Bournemouthem odehrál remízu 2:2. Stoke těsně nestačilo na Newcastle a prohrálo 0:1.

Na Nový rok ale hráli také dva favorité. Liverpool poslal do vedení na začátku pomyslné třetí třetiny Sadio Mané a vypadalo to, že jeho trefa bude vítězná. Brzy před koncem však domácí Burnley vyrovnalo. V poslední možný moment ale vrátil Liverpoolu vedení Ragnar Klavan a Reds na poslední chvíli vyhráli 2:1. Večer přijel ve špatné formě hrající Manchester United na Goodison Park a domácí Everton porazil 2:0. V 57. minutě poslal hosty do vedení Martial a výhru Rudých ďáblů na konečných 2:0 pečetil deset minut před koncem Jesse Lingard.