Šilhavý o další budoucnosti: Věřím, že se něco naskytne, že přijde nová výzva

Šilhavý o další budoucnosti: Věřím, že se něco naskytne, že přijde nová výzva

Jaroslav Šilhavý stále úplně nerozdýchal předčasný konec ve vršovickém Edenu, kde ho v průběhu minulého měsíce vystřídal mladší odborník Jindřich Trpišovský. Když se bývalého stratéga Dukly, Českých Budějovic, Liberce či Jablonce ptali v rámci Silvestrovského derby na jeho pocity, mluvil o smutku a zklamání.

"Chyb děláme každý spoustu, já nejsem výjimka, ale je třeba si chyby vyhodnotit a neopakovat je. Myslím, že jsem toho schopen, ale asi to bude někde jinde. Slavia je nicméně velký klub a věřím, že půjde nahoru. Mohlo to být úplně jinak. V první roce jsme měli štěstí víc, teď míň. Ale asi to tak funguje, že je člověk jednou nahoře a jednou dole," pronesl idnes.cz citovaný šestapadesátiletý trenér, jenž seděl na sešívané lavičce od září 2016 do prosince 2017 a v HET lize moc proher nezažil.

Ve změnách nálad a tvrzení šéfa představenstva Jaroslava Tvrdíka, který ho ještě v listopadu označil velkou slávistickou osobností, se hrabat nechtěl. Problém nemá ani s novým sportovním ředitelem Janem Nezmarem. "Jsem zklamaný z toho, že jsem odešel. Jestli někdo něco říkal, nebo neříkal... Já neměl pocit, že mužstvu nemám co dát. Minimálně do léta bychom práci dokončili a pak by se to vyhodnotilo. Spíš mi vadila jiná věc. Po posledním zápase to bylo pořád: ano, ne? Odchází, neodchází? Taková nejistota. Když jsem se vrátil z krátké dovolené z hor, tak pan Tvrdík učinil, co učinil. Řekl, že představenstvo rozhodlo o mém konci jednohlasně. To je pro mě směrodatné. I kdyby Honza Nezmar řekl, že si chce přivést svého trenéra, tak neřeknu ani popel," pokračoval plzeňský rodák, jehož slova vyšla na webu idnes.cz..

A co případná další nabídka na další práci? "Na to je příliš brzy. Věřím, že se něco naskytne, že přijde nová výzva. Na Slavii budu rozhodně vzpomínat rád, zejména na titul. Děkuji fanouškům za podporu, i teď mi na ulici děkovali. Byli fantastičtí," hovořil v rámci Silvestrovského derby dnes již někdejší šéf Škody, Necida, Deliho a spol.

Matějovský: Vzadu to nefungovalo. Nějaké změny v kádru by nebyly od věci

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.