Odchody ze Sparty? Několik známých tváří už na Letnou a Strahov na jaře dojíždět nebude

Odchody ze Sparty? Několik známých tváří už na Letnou a Strahov na jaře dojíždět nebude

Pokud jde o potenciální sparťanské posily, na Letné se skloňuje i jméno ghanského reprezentanta Guélora Kangy z Crvene Zvezdy Bělehrad, jenž operuje na pozici desítky a mohl by se tak stát vysněnou posilou na post podhrotového hráče.

Klub již získal perspektivního brankáře Martina Janáčka, jehož přivedl z Dynama České Budějovice a nejspíš ho s sebou vezme i na zimní herní soustředění.

Prioritou pro jaro je však zeštíhlení kádru a odchod z Generali arény hrozí i středopolařům Martinu Frýdkovi a Lukáši Marečkovi. Oba by mohli svému zaměstnavateli zamávat v případě, že by se sportovnímu vedení podařilo přivést do středu pole novou krev.

Na hostování budou uvolněni také útočník Lukáš Juliš, jehož by měl rád David Holoubek na stadionu U Nisy a záložník Zinedin Mustedanagič, jehož si přitom Sparta stáhla před pár dny z Dukly. Nejspíš ho zapůjčí jinam. Budoucnost Lukáše Váchy je zatím nejistá - jisté je, že se z Liberce vrátil zpět na Letnou.

Letenskou budoucnost už podle všeho nebude mít Vjačeslav Karavajev, který by se rád vrátil zpět do ruské Premier League. O Davida Lafatu je největší zájem v Českých Budějovicích a v Jablonci, s tím, že bývalého reprezentanta Michala Kadlece vábí Slovácko.

Pokud jde o další odchody, intenzivně se řeší zejména trio Georges Mandjeck, Jonathan Biabiany a Marc Janco. Ač všichni přišli před necelým půl rokem, jaro už by se jich v české metropoli týkat nemělo.

K určitému zúžení musí dojít, ale doufám, že Lafata zůstane, přeje si Bičík

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.