Sparta vytlouká klín klínem? Stramaccioni: Příliš cizinců byla má chyba. Křetínský: Koupíme nové!

Sparta vytlouká klín klínem? Stramaccioni: Příliš cizinců byla má chyba. Křetínský: Koupíme nové!
ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY

„Přiznávám, že bylo jednou z mých chyb přivést tolik cizinců najednou, to nebyl dobrý nápad. Byl to i jeden z důvodů, proč to na podzim nefungovalo,“ prohlásil mezi svátky na serveru sparta.cz až nečekaně sebekriticky italský trenér Letenských Andrea Stramaccioni. Zimní orientaci Sparty na přestupovém trhu pak záhy popsal v rozhovoru pro sparťanskou klubovou televizi majitel Daniel Křetínský: „Budou to opět příchody ze zahraničí, klíčovým postem je střed zálohy.“ Není to ale vytloukání klínu klínem? Neprotiřečí si trenér s majitelem klubu? Místo Čechů, včetně Tomáše Rosického, jenž před Vánocemi ukončil kariéru, mají na Letnou přijít další cizinci.

Ano, mluví se sice o odchodu Janka, Biabianyho a Mandjecka, případně Karavajeva, ovšem ve Spartě by mohli skončit i čeští záložníci Martin Frýdek a Lukáš Mareček.

A příchody? Už jsme o nich psali. O internacionála Bořka Dočkala, který se chce mermomocí vrátit z Číny, najednou jako by letenský zájem utichl, spíše by mohl někdejší tvůrce sparťanské hry odejít do Polska (Legia Varšava).

Jak už bylo řečeno, Sparta touží především po chorvatském středopolaři JosipuMišičovi z NK Rijeka, zájem má i o gabonského reprezentanta hrajícího za CZ Bělehrad Guélora Kangu.

Za tři miliony eur by Mišič mohl přijít

„Generální ředitel Letenských Adam Kotalík byl před pár dny přímo v Chorvatsku, aby o Mišičově transferu jednal.Zatímco s hráčem se Sparta na podmínkách dohodla hladce, potíž nastala při rozpravě o přestupové částce,“ napsal deník Sport, který patří sparťanskému majiteli Křetínskému. „Rijeka za Mišiče požaduje až pět milionů eur (asi 130 milionů korun). To je pro Spartu příliš, byla by ochotná zaplatit maximálně částku kolem tří milionů eur (78 milionů korun),“ řekl zdroj Sportu detailně obeznámený s děním v klubu.

„Pokud jde o Kangu, je to jistá potíž, Crvena Zvezda bude hrát na jaře play off Evropské ligy, navíc není v pozici, kdy by nutně potřebovala za účelem výdělku hráče prodávat,“ uvedl zdroj Sportu.

Rumun Stanciu na hostování za půl milionu eur?

Nyní se však objevila další hvězda z Balkánu, o niž má Sparta zájem. Jak už jsme rovněž psali, jde o rumunského ofenzivního záložníka jménem Nicolas Stanciu, který před půldruhým rokem pomohl Steaue Bukurešť vyřadit Spartu z kvalifikace o Ligu mistrů. Ten teď hraje v Belgii za bruselský Anderlecht.

Uvedli jsme však, že jeho cena byla deset milionů eur (asi 260 milionů korun), což je i na Křetínského Spartu hodně. Ovšem po Novém roce deník Sport informuje o tom, že čtyřiadvacetiletý středopolař už stojí jen pět a půl milionu eur, tedy asi 143 milionů korun.

„Sparta mě chce. A já bych zase chtěl pracovat s trenérem Stramaccionim, “ prozradil rumunskému serveru Fanatik sám Stanciu. Hovoří se o tom, že reálnější než přestup by mohlo být pražské hostování s opcí, které by stálo jen půl milionu eur (13 milionů korun). Ve Spartě by se navíc Stanciu setkal s krajanem Bogdanem Vatajeluem.

Miliony eur zase létají vzduchem Stanciu, Mišič, Kanga. To jsou jistě dobří hráči. Ovšem to jsou či byli i Ben Chaim, Kaya, Mavuba, Mandjeck, Biabiany či Janko, že. Může to vyjít, ale v tuto chvíli sparťanská snaha po podzimních zkušenostech leckomu vyznívá jako vytloukání cizineckého klínu cizineckým klínem. Zvláště, když kvůli tomu mají být na odchodu i český reprezentant Martin Frýdek či Lukáš Mareček.

TOP 10 hlášek roku 2017 aneb Pelta: Berbr má koule a čau, mám vás rád!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.