Druholigovou Olympii čeká zásah do kádru. Někteří izraelští hráči by mohli přijít, tvrdí nový trenér

Druholigovou Olympii čeká zásah do kádru. Někteří izraelští hráči by mohli přijít, tvrdí nový trenér
OBSAHUJE VIDEO

Devátý tým podzimní části Fotbalové národní ligy Olympii Praha převzal nový trenér, jimž se stal třiapadesátiletý izraelský odborník Motti Ivanir, jenž u kormidla nahradil tandem Miloš Sazima a Vladimír Skalba.

Generální ředitel a majitel druholigového nováčka v jedné osobě Angelos Goulis uvedl, že sázka na cizince byl záměr. "Chtěli jsme trenéra, se kterým bychom měli stejné plány a pracovali s mladými hráči. Tento koiuč pro nás bude velice přínosný, je uznávanou osobou. Určitě nám pomůže a jsem rád, že tady je," pochvaloval si první muž celku, jenž se do hlavního města přestěhoval z Hradce Králové.

A co první pocity samotného trenéra, který se v novém působišti upsal na rok a půl do léta 2019? "Nabídka Olympie mě velmi potěšila. Už delší dobu jsem snil o tom vyzkoušet si angažmá mimo Izrael v některé z evropských zemí. Když mi pan Angelos nabídl možnost trénovat Olympii, neváhal jsem déle než minutu," přiznal na stránkách fnliga.cz kouč, jenž se do české metropole přesunul z Hapoelu Tel Aviv.

Ten nevstupuje do zcela neznámých vod a o českém fotbale decentní přehled má. "V posledních dvou třech letech jsem viděl několik utkání první, druhé a juniorské ligy. Nepracuji jen jako trenér, jsem i sportovním komentátorem v izraelské televizi, takže sleduji fotbal po celém světě. Český fotbal znám a vím, jaký je rozdíl mezi ním a tím v Izraeli. Drobný rozdíl je v mentalitě, ale nemyslím si, že to pro mě bude problém," doplnil Izraelec.

A co možné změny, které by vedly k ještě větší síle Olympie? Posílení může přijít i z Izraele. "Budeme se bavit o nějakých menších změnách, které by tým učinily trošku silnějším. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom vstoupili dobře do jarní části. Chci tým připravit hlavně na příští sezónu. Doufám, že společně vytvoříme úspěšný celek s dobrou budoucností. Myslím, že někteří izraelští hráči by v Olympii mohli hrát. Mohli by být skutečnými posilami, hrají tvrdý a silový fotbal. Mám kontakty na fotbalisty z celého světa. Jsem v kontaktu s přáteli, kteří jsou agenty. Bavíme se o tom, jaký typ hráčů by byl pro Olympii vhodný. Naší vizí je najít hlavně mladé a talentované hráče, kteří by se mohli v klubu vyvíjet a dovést ho k dobré budoucnosti," uzavřel na webu fnliga.cz Motti Ivanir.

Horváth: Máme v kádru hráče, kteří by měli přemýšlet o tom, proč už nehrají v první lize