Hradec? Jistá je posila z Příbrami a Krmaš jedná s dalšími třemi hráči. Novou tvář bude mít i realizační tým

Hradec? Jistá je posila z Příbrami a Krmaš jedná s dalšími třemi hráči. Novou tvář bude mít i realizační tým

Exligovým Votrokům se podzim nevydařil a průběžná desátá pozice je na východě Čech velkým zklamáním. Také proto lze očekávat v kádru hradeckého áčka změny, což potvrdil sportovní ředitel Pavel Krmaš.

Tým, který se rozloučil se čtyřlístkem nepotřebných, posílí šestadvacetiletý obránce Jan Kvída, jehož bylo možno před Příbramí vidět například na Střížkově, ve Vlašimi či ve Varnsdorfu.

"Tým zatím opustili Libor Žondra, Tomáš Jirsák, Karel Knejzlík a Walter Patrick. Na příchodu jsme zatím domluveni s Honzou Kvídem, defenzivním hráčem, který přichází na půlroční hostování s opcí z Příbrami. Dále stále jednáme se třemi hráči, ale o nich podrobnosti uveřejníme, až bude vše dotaženo. Kádr potřebujeme spíš zúžit a ustálit," pronesl bývalý zadák Sparty či Freiburgu, jehož slova vyšla na stránkách fchk.cz.

Možné jsou tedy i další odchody. "Přípravu začneme s hráči, kteří byli v kádru na podzim, včetně mladíků. Pouze po zranění vracející se Dominik Hašek bude mít individuální plán. K dalšímu zúžení dojde až v průběhu přípravy," doplnil Krmaš, jenž současně potvrdil, že dosavadní asistent Michal Šmarda odchází do Vysočiny Jihlava, kde bude asistovat Martinu Svědíkovi.

A co náhrada? "Trenérskou náhradu máme již připravenou, ale zatím stále probíhá jednání s trenérem Šmardou, takže s uveřejnění jména nového trenéra posečkáme do uzavření všech věcí okolo. Můžu jen prozradit, že půjde o zcela novou tvář v našem klubu," pokračoval na webu fchk.cz známý funkcionář, jehož Hradec nechybí ani v Tisport lize.

Sparta vytlouká klín klínem? Stramaccioni: Příliš cizinců byla má chyba. Křetínský: Koupíme nové!

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.