Nejlepší střelec Vltavínu: Zatím mě nikdo nekontaktoval, asi nemají moje číslo

ROZHOVOR

Za celou loňskou sezonu nastřílel tři góly, v uplynulé podzimní části jich stihl zaznamenat už osm. Dvacetiletý útočník Petr Pejša splácí důvěru a má bezesporu velký podíl na tom, že Vltavín přezimuje v tabulce ČFL na druhé příčce hned za vedoucí Chrudimí. „Góly jsou pro mě doping, na prvním místě ale bude vždy tým a jeho postavení v tabulce,“ říká v rozhovoru pro eFotbal.cz nejlepší vltavínský střelec, podle kterého stojí za podzimními výsledky pražského celku i náročné tréninky pod vedením někdejšího skvělého záložníka Martina Frýdka.

Po podzimu ztrácíte na vedoucí Chrudim z druhého místa sedm bodů. Panuje v týmu s výsledky i výkony v první polovině sezony spokojenost?

Vzhledem k tomu, že jsme od vedení dostali za úkol získat na podzim 34 bodů a nám se podařilo získat ještě o čtyři body víc, tak výsledková spokojenost je na místě. S herní formou to na podzim nebylo tak růžové, proto si musíme momentálního postavení v tabulce vážit.

Máte na mysli nějaké konkrétní zápasy?

Myslím tím hlavně utkání s papírově slabšími soupeři, které nám opravdu nevyšly. Konkrétně utkání s Benátkami, Čížovou a Nymburkem, proti těmto týmům jsme naprosto zbytečně dohromady poztráceli čtyři body.

Co ale Vltavínu naopak vyšlo na podzim jedničku, bylo pražské derby s Vyšehradem. Po poločase jste vedli už 4:1, nakonec jste vyhráli 4:2. Předpokládám, že vyhrané derby je pro vás vždy velkou vzpruhou…

Určitě. Vždy je příjemné porazit velkého rivala a derby vyhrát. Já osobně jsem ale zápase na hřišti Slavoje nijak zvlášť neprožíval.

Kdo vybojuje druhou ligu? Trojice největších adeptů na postup z ČFL

Zaujali jste také kanonádou proti Jirnám, kterým jste nasázeli jen za druhý poločas hned šest gólů. Co říct k tomu utkání?

Z mého pohledu tohle utkání hodně ovlivnilo počasí, foukal opravdu silný vítr. Nám se podařilo v první půli bez problému uhrát bezbrankový stav, po změně stran se s podporou větru hrálo o sto procent lépe, navíc nám během asi dvaceti minut vyšlo pět rychlých kombinací, které soupeře poslaly definitivně do kolen.

Vzhledem k postavení Vltavínu v tabulce se dá očekávat, že se budete chtít na jaře porvat o celkově triumf v ČFL. Můžete prozradit, s jakými konkrétními ambicemi do jarní části sezony půjdete?

Naším cílem je jednoznačně soutěž vyhrát a získat tak pohár pro vítěze.

Jak těžké podle vás bude smazat sedmibodovou ztrátu na vedoucí Chrudim? Na podzim působila dost suverénně…

S Chrudimí jsem počítal jako se spolufavoritem soutěže, ale to, jakým způsobem proletěla podzimní částí, je obdivuhodné. Pokud zvládneme vzájemný zápas na půdě Chrudimi a soupeř nedokáže zopakovat stejně bodově bohaté jaro, myslím, že máme šanci.

Vy osobně byste si asi druhou nejvyšší soutěž případně rád zkusil…

Druhá liga je pro mě určitě velkým lákadlem! Je mi dvacet let a mám ambice. Vedení po nás požaduje vyhrát každý zápas, do kterého nastoupíme. A jak jsem už zmiňoval, soutěž chceme vyhrát.

S osmi nastřílenými góly jste nejlepším střelcem Vltavínu, což musí být příjemný pocit. Jste s touto porcí spokojený?

Sebe samotného se mi hodnotit nechce. Ale jsem útočník a góly jsou pro mě, stejně jako pro všechn hráče na tomto postup, dopingem. Musím ale zároveň říct, že mnohem důležitější než osobní statistky je pro mě postavení celého týmu v tabulce.

Nejzvučnější jména v ČFL: Posila Sparty za 25 milionů i talent, co hrál Ligu mistrů

V minulé sezoně jste přitom v devětadvaceti zápasech skóroval jen třikrát. Co se změnilo, že vám to tam na podzim začalo tak padat?

Je to jednoduché. Změnilo se to, že na podzim jsem nastoupil ze sedmnácti zápasů hned patnáctkrát v základní sestavě. V loňské sezoně jsem hrál od první minuty jen čtyřikrát. Ve zbylých duelech jsem nastupoval vesměs jako taktické střídání na závěrečné minuty. A to je rozdíl.

Registrujete po svém povedeném podzimu zájem z jiných klubů?

Zatím mě nikdo nekontaktoval, asi nemají moje telefonní číslo (směje se).

Vltavín trénuje Martin Frýdek, bývalý skvělý záložník a vicemistr Evropy z roku 1996. Jaký je jako trenér? A jak moc si ceníte, že vás trénuje někdo s tak bohatými fotbalovými zkušenostmi?

Kouče Frýdka si jako hráče nepamatuji, ale od táty vím, že to byl přemýšlivý a konstruktivní hráč. I proto jsem doufal, že i tréninky budou pohodovější. Ale opak je pravdou.

Narážíte na náročnost tréninků?

Pod trenérem Frýdkem trénujeme hodně intenzivně, tréninky jsou opravdu hodně náročné. Je to pořádná dřina, ale všechno se nám pak vrací v zápasech.

Gólman Vltavínu vzpomíná, jak se rval o místo ve Spartě: Obrovská konkurence byla i trochu demotivující

Podzim na Vyšehradě? Zklamání. Někteří hráči mají na víc, přijdou posily, hlásí šéf