Slavia cílí kvůli posílení i do Montpellieru a Dinama Záhřeb

Slavia, které nyní po sportovní stránce vládne exliberecký tandem Jan Nezmar a Jindřich Trpišovský, hodlá v zimním transferovém okně posilovat zejména z domácích zdrojů.

Slavia cílí kvůli posílení i do Montpellieru a Dinama Záhřeb

Všichni tři vyhlédnutí hráči už se v minulosti objevili v českém národním tým a všichni tři jsou aktuálně na zahraničních misích.

O sešívaném zájmu o defenzivního záložníka Davida Pavelku se již psalo. Bývalý hráč Sparty či Liberce je oporou turecké Kasimpasy, kde má kontrakt do 30. června 2018. Podle svého agenta však aktuálně preferuje setrvat v cizině.

A úřadující domácí šampion z vršovického Edenu cílí i na dalšího borce, který prošel severočeským stadionem U Nisy. Je jím stoper Lukáš Pokorný, jenž prožil v Montpellieru smutný podzim a téměř nehrál, což byl scénář, který z jarní části neznal.

Čtyřiadvacetiletý borec, jenž byl dříve kapitánem Slovanu, v Ligue1 vůbec nenastoupila starty si připisoval pouze za klubovo rezervu, která ovšem hraje až pátou nejvyšší soutěž. Do konce podzimní části jich stihl sedm. Jeho zaměstnavatel by minimálně na hostování slyšet mohl...

Na wantlistu slavného "S se pak ocitl také další obránce Jan Lecjaks, který je půl roku hráčem chorvatského giganta Dinama Záhřeb, které si ho koupilo z Young Boys Bern za půl milionu eur.

Sedmadvacetiletý zadák s plzeňskou minulostí, jenž opustil českou nejvyšší soutěž v roce 2010 kvůli Anderlechtu Brusel, také neodehrál v nejvyšší chorvatské soutěži 1. HNL všechno. Jeho konto zdobí 10 startů (devětkrát byl v základu) a jeden vstřelený gól.

Brno šátralo v nedaleké Jihlavě a nyní se chlubí novým stoperem