Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

České mládežnické reprezentace od výběru do 15 let až po jednadvacítku odehrály během podzimní části sezony desítky zápasů. Někdy šlo o čistě přátelská utkání, jindy zase o duely v rámci různých turnajů. A tu a tam se zrodil výsledek, který dokazuje, že to s budoucností českého fotbalu není zase až tak zlé, jak se občas říká. Mladí Češi se několikrát vytáhli i proti fotbalově daleko vyspělejším zemím. Podívejte se na výběr pěti nejvydařenějších podzimních duelů mládežnických výběrů a dáte nám za pravdu.

Česko U19 – Anglie U19 1:0

Jen těžko může hráčům něco zvednout sebevědomí před kvalifikačními boji, než skalp silných Angličanů. Ať už jde o jakoukoli věkovou kategorii. České reprezentaci do devatenácti let se to skutečně povedlo. V rámci přípravy na zápasy o postup na evropský šampionát přivítala začátkem října ve Znojmě právě tým Albionu s hráči se zkušenostmi z Evropské ligy či druhé anglické ligy. O jediný gól utkání se postaral záložník Lukáš Pfeifer, který zakončil povedenou spolupráci Martina Graiciara s Antonínem Růskem.

„Pro nás je to obrovský úspěch, protože Anglie je v téhle věkové kategorii mistrem Evropy. Jsem moc rád, že jsem si proti takovému soupeři mohl vůbec zahrát a to, že jsme nakonec vyhráli a já vstřelil jedinou branku, byla jen taková třešnička na dortu,“ hlásil šťastný střelec Pfeifer, který v této sezoně hostuje z Plzně v třetiligových Domažlicích. Spokojený byl samozřejmě i trenér Luboš Kozel: „Myslím, že se nám podařilo něco, co se nám tak často nepodaří.“

Branka: 60. Pfeifer. Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl - Sedláček (80. Sláma), Sadílek - Pfeifer (67. Majka), Růsek (88. Heidenreich), Fortelný (67. Šípek) - Graiciar (80. Žitný). Trenér: Kozel.