Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

České mládežnické reprezentace od výběru do 15 let až po jednadvacítku odehrály během podzimní části sezony desítky zápasů. Někdy šlo o čistě přátelská utkání, jindy zase o duely v rámci různých turnajů. A tu a tam se zrodil výsledek, který dokazuje, že to s budoucností českého fotbalu není zase až tak zlé, jak se občas říká. Mladí Češi se několikrát vytáhli i proti fotbalově daleko vyspělejším zemím. Podívejte se na výběr pěti nejvydařenějších podzimních duelů mládežnických výběrů a dáte nám za pravdu.

Portugalsko U20 – Česko U20 0:3

Dá se říct, že poslední srpnový den loňského roku vstoupil výběr do dvaceti let do nové éry. Sousední Němci totiž tým explzeňského kouče Karla Krejčího přizvali do do nově vytvořené soutěže pro osm vybraných evropských zemí s názvem Elite Tournament. Hned v prvním utkání chtěli čeští mladíci ukázat, že Němci udělali dobře, když je pozvali. A to se jim také se vší parádou povedlo, když na půdě silných Portugalců vyhráli suverénně 3:0.

O góly českého týmu se postarali Daniel Turyna a Michal Hlavatý, nedávné opory týmu do devatenácti let. Turyna, který na podzim hostoval z pražské Sparty v druholigových Českých Budějovicích, se trefil hned dvakrát. „Jsme samozřejmě nadšení, v Portugalsku se nevyhrává každý rok. Předvedli jsme perfektní týmový výkon podpořený výbornými individuálními výkony, a když budu neskromný, tak řeknu, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ zářil trenér Krejčí.

Branky: 17. a 58. Turyna, 42. Hlavatý. Sestava ČR: Sáček - Hellebrand, Král, Chaluš, Surzyn - Havelka, Wiesner - Vodháněl (88. Mužík), Hlavatý (71. Janetzký), Ladra (88. Kuchta) - Turyna (71. Klíma). Trenér: Krejčí.