Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

České mládežnické reprezentace od výběru do 15 let až po jednadvacítku odehrály během podzimní části sezony desítky zápasů. Někdy šlo o čistě přátelská utkání, jindy zase o duely v rámci různých turnajů. A tu a tam se zrodil výsledek, který dokazuje, že to s budoucností českého fotbalu není zase až tak zlé, jak se občas říká. Mladí Češi se několikrát vytáhli i proti fotbalově daleko vyspělejším zemím. Podívejte se na výběr pěti nejvydařenějších podzimních duelů mládežnických výběrů a dáte nám za pravdu.

Česko U16 – Německo U16 2:0

Po říjnové porážce a výhře na Slovensku si český výběr do šestnácti let pro dvojici závěrečných zápasů v loňském roce vybral jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Úvodní listopadové měření sil dopadlo pro svěřence kouče Václava Kotala na výbornou, na hřišti v Táboře porazili stejně starý tým Německa 2:0. O české góly se ve druhém poločase postarali sparťana Adam Hložek a Lukáš Vorlický z brněnské Zbrojovky.

„Viděli jsme určitě zajímavé utkání s těžkým soupeřem a dá se říct, že jsme se s tím vypořádali dobře. Obě mužstva dělala chyby, ale my jsme na rozdíl od soupeře dokázali jejich chyby využít, což nás zdobí i v jiných utkáních. Uvidíme jak dopadne odvetný zápas,“ okomentoval úvodní cennou výhru nad silným soupeřem zkušenostmi ostřílený trenér Kotal. Jak odveta hraná tentokrát ve středočeské Vlašimi dopadla, se dozvíte na poslední stránce tohoto výběru.

Branky: 50. Hložek, 59. Vorlický. Sestava ČR: Stejskal - Koželuh, Koudelka, Hellebrand, Šimek - Gedeon (54. Nováček) - Pech (54. Douděra), Vorlický (78. Starý), Hložek (78. Sinu), Kirschner (54. Wojatschke) - Svoboda (66. Toula). Trenér: Kotal.