Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

České mládežnické reprezentace od výběru do 15 let až po jednadvacítku odehrály během podzimní části sezony desítky zápasů. Někdy šlo o čistě přátelská utkání, jindy zase o duely v rámci různých turnajů. A tu a tam se zrodil výsledek, který dokazuje, že to s budoucností českého fotbalu není zase až tak zlé, jak se občas říká. Mladí Češi se několikrát vytáhli i proti fotbalově daleko vyspělejším zemím. Podívejte se na výběr pěti nejvydařenějších podzimních duelů mládežnických výběrů a dáte nám za pravdu.

Nizozemsko U18 – Česko U18 1:4

V ten samý den, kdy si reprezentace do šestnácti let poprvé poradila s Německem, dosáhla na velký výsledek také česká osmnáctka. Tým trenéra Jana Suchopárka zažil výtečný vstup do přípravného turnaje ve Španělsku, když v prvním utkání na skromném stadionku v Murcii porazil silné Nizozemsko přesvědčivě 4:1. Na úvodní trefu Davida Heidenreicha ještě dokázal soupeř odpovědět, ovšem na další přesné zásahy Václava Míky a Tomášů Zlatohlávka a Čvančary už nikoliv.

„Nizozemci měli po většinu utkání mírnou územní převahu, naši hráči ale velice dobře plnili taktické pokyny a obrana byla výborně organizována stoperskou dvojicí. Po zisku míče jsme navíc dokázali být nebezpeční a soupeře jsme předčili i na gólové příležitosti. Ve hře bylo dost nepřesností, ale celkově si hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon proti výbornému soupeři. Nejlepšími hráči byli Heidenreich a Štursa,“ okomentoval cenný skalp kouč Suchopárek.

Branky: 11. Buitink - 10. Heidenreich, 44. Míka, 77. Zlatohlávek, 88. Čvančara.  Sestava ČR: Kovář - Plecitý (60.Chyla), Míka, Heidenreich, Šnajdr - Krunert (77.Macháček), Šimáček- Hönig (60.Kohút), Šulc (60.Zlatohlávek), Štursa - Kepl (77.Čvančara). Trenér: Suchopárek.