Polákův vzkaz brněnskému vedení: Potřebujeme doplnit alespoň třemi kvalitními hráči

Polákův vzkaz brněnskému vedení: Potřebujeme doplnit alespoň třemi kvalitními hráči

Někdejší defenzivní štít Norimberku, Wolfsburgu či Anderlechtu Brusel Jan Polák odehrál na podzim za Brno 13 zápasů a ačkoliv má dlouhodobé potíže se zády, zimní konec rozhodně neplánuje a hodlá dodržet kontrakt, který ho pojí se Zbrojovkou do léta 2018.

"Určitě chci smlouvu dodržet, v zimě končit nebudu. I když nikdy nevíte, co se stane. Motivaci mám dostatečnou, po podělaném začátku jsme museli dohánět ztrátu a pořád hrajeme o záchranu. Došlo k výměně trenérů a jdeme nějakým směrem. Trenér má přirozený respekt a dokáže udělat atmosféru. I na tréninku se vše dělá na maximum. Vytáhl nás z bahna," chválil svého nadřízeného Romana Pivarníka muž, jenž má za sebou 11 let ve vyspělých evropských soutěžích.

To, že by se bývalý český reprezentant se sedmapadesáti mezinárodními vystoupeními přesunul na klidnější stoperskou pozici, kde se toho až tak nenaběhá, prý zatím nehrozí ani v jeho pokročilejším fotbalovém věku. "To jsme s koučem neprobírali. Já se cítím líp v záloze. I když je to tam náročnější, mám to rád. Když chce a jde to, člověk je ve středu hřiště víc na balonu. Na stoperu jsem pár zápasů odehrál už v minulé sezoně, ale to byl vyloženě záskok," upozornil v rozhovoru pro Deník Sport šestatřicetiletý veterán.

Zbrojovka je nyní dvanáctá a Polák věří, že ještě dorazí posily. "Vidím to tak, že potřebujeme doplnit alespoň třemi kvalitními hráči. Bylo by dobré zvýšit konkurenci. Nemá smysl, aby přišel někdo do počtu, ale aby pomohl týmu. Chápu, že to není jednoduché. Hrajeme o záchranu, někomu se sem v této situaci asi moc nechce. Také jde o to jestli chtějí akceptovat trenéra a hrát pod ním. Ale někdy znamená krok zpátky dva kroky dopředu. Plno klubů se už v Brně vykopalo," doplnil ve Sportu ostřílený kolega mladíků Janoška, Zikla či Krejčího, jehož bude čekat za půl roku jednání o možném budoucímm přechodu do klubového managementu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.