První slova slávistické posily: Podařil se mi přestup do největšího klubu v Česku, Trpišovského myšlení se mi moc líbí

První slova slávistické posily: Podařil se mi přestup do největšího klubu v Česku, Trpišovského myšlení se mi moc líbí
OBSAHUJE VIDEO

Slávisté se první lednový čtvrtek pochlubili svou první zimní posilou, kterou ale budou moci využít až od léta 2018. Nadějný brankář Martin Vantruba totiž ještě stráví jarní část ve slovenské Fortuna lize.

Talentovaný gólman dorazí do Edenu ze Spartaku Trnava, který aktuáně vládne celému slovenskému prvoligovému peletonu a v metropoli by měl strávit nejméně čtyři roky. Kontrakt totiž podepsal do 30. června 2022.

"Jedná se o velký brankářský talent, dlouho ho sledujeme. Jsem rád, že jsme se na něm shodli i se slávistickým skautingem, který ho také doporučil. Martin pravidelně chytá za první tým slovenské ligy, a proto je pro nás důležité, že v Trnavě bude hostovat až do konce sezony a nabere další velké zkušenosti v boji o titul," popsal svůj první funkcionářský úlovek nový sportovnví ředitel sešívaného souboru Jan Nezmar.

196 centimetrů vysoký reprezentant Slovenska do 20 let, jenž na podzim udržel osm čistých kont, už se o Slavii několikrát bavil i s jejím bývalým hráčem Matúšem Čonkou.

"Je to pro mě velká čest, že o mě Slavia projevila zájem. Mám velkou radost, že se mi podařil přestup do největšího klubu v Česku. Přesvědčilo mě hlavně to, že Slavia je velký a výborný klub s ambiciózním trenérem. Jeho fotbalové myšlení se mi velmi líbí. Slavia je ve světě značka, v klubu jsou výborní hráči a trenéři," pokračoval na webu slavia.cz devatenáctiletý Vantruba.

A jak se mu pozdává scénář, že bude ještě půl roku ve Spartaku? Určitě neprotestuje. "Když mi můj agent představil nabídku, že bych ještě mohl půl roku zůstat v Trnavě, tak jsem za to byl velmi rád. Máme to v Trnavě velmi dobře rozehrané, je pro mě důležité, že budu nadále chytat v těžkých zápasech a nabírat zkušenosti. Proto se mi tato možnost velmi zamlouvala," uzavřel budoucí svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.