Son zařídil Kohoutům bod, Real spasily dvě penalty. Barcelona zklamala

I v neevropský čtvrtek může být zábava. V Premier League diváci viděli Tottenham, který ale nenaplnil očekávání a nevyhrál. Hrál se i španělský pohár. Real Madrid porazil Numancii za pomocí dvou penalt, Barceloně se zvítězit nepodařilo.

Tottenham měl den blbec. Celý zápas byl doma proti West Hamu lepší a soupeře doslova drtil. Na střely vyhrál 27:3! Do vedení šli ale Kladiváři, v 70. minutě skóre otevřel hostující Obiang. Tottenham pak zabral ještě více a podařilo se mu aspoň vyrovnat na 1:1, autorem branky byl Korejec Son Heung-Min. Na víc se však Kohouti nevzchopili a s městským rivalem nevyhráli.

Barcelona bez hlavních hvězd Messiho a Suaréze odehrála zápas ve Vigu proti domácí Celtě a pouze remizovala 1:1. Bude mít však domácí odvetu, kde vše může napravit a postoupit do dalšího kola. Real Madrid se představil v třetiligové Numancii, avšak nepředvedl zrovna dvakrát přesvědčivý výkon. Do vedení poslal Bílý balet Gareth Bale z penalty v 35. minutě a na 2:0 zvyšoval těsně před koncem Isco - taktéž z penalty. Symbolický třetí (nepenaltový) gól vstřelil těsně před "sirénou" Mayoral, čímž definitivně zhatil postupové šance Numancie v odvetě na Santiago Bernabeu. Leganes zvítězilo nad Villarrealem překvapivě 1:0 a Espanyol doma nestačil na Levante.