TOP 3 čeští hráči ve slovenské lize podle generálního manažera Spartaku Trnava

TOP 3 čeští hráči ve slovenské lize podle generálního manažera Spartaku Trnava

Bývalý stratég Bohemians 1905, Českých Budějovic či Zlína a současný generální manažer lídra slovenské nejvyšší soutěže Spartaku Trnava Pavel Hoftych má o Fortuna lize velký přehled, protože v tamním prostředí působí už několik let.

Pokud jde o podzimní část slovenské ligy a nejvýraznější Čechy, Hoftych, jemuž ve Spartaku aktuálně nehraje žádný krajan, vybral zástupce Slovanu Bratislava, Senice a Ružomberoku. Minimálně jedno jméno budete znát určitě a o zbylých dvou možná ještě uslyšíme...

Na mistrovskou Žilinu, ve které operují brankář Mandous a obránce Kaša, se nedostalo. Smůlu má i bývalý český reprezentant působící v hlavním městě našich východních sousedů Lukáš Droppa či brankářská jednička čtvrté Dunajské Stredy Patrik Macej.

TOP 3 Češi ve slovenské Fortuna lize podle Hoftycha:

Jakub Mareš
30 let, útočník Slovanu Bratislava
Na podzim 18 startů a 12 gólů

"Největší stopu na Slovensku nechává poslední dva roky Kuba Mareš. Loni se rozehrál k výborným výkonům v Ružomberoku, dává hodně gól a řekl bych, že je i daleko pracovitější a agresivnější, než býval dřív," všiml si někdejší obránce, jehž trenérská kariéra začala před dvanácti lety.

Jurij Medveděv
21 let, obránce Senice
Na podzim 17 startů a 3 góly

"Bývalý juniorský reprezentant, který v tichosti odešel z Plzně do Senice a na podzim hrál velmi dobře. Senica sice bojuje o záchranu, ale on podával stabilní a kvalitní výkony. Příjemné překvapení," pokračoval muž, jenž v letech 2014 až 2015 seděl na lavičce mládežnických reprezentací.

Erik Daniel
25 let, záložník Ružomberoku
Na podzim 19 start a 4 góly

"Určitě zajímavý a velmi šikovný fotbalista, tahový,silný. Byl i v Liberci, ale tam jetě asi nebyl vyzrálý, momentálně hraje velmi dobře, má dobrá čísla. Na podzim zaznamenal sedm asistencí," uzavřel v Deníku Sport padesátiletý odborník.