Linhart, Obročník, Buchvaldek i Štěrba na Hané končí. Dva odložení borci se naopak Jílkovi vrací

Linhart, Obročník, Buchvaldek i Štěrba na Hané končí. Dva odložení borci se naopak Jílkovi vrací

Pokud nepočítáme středního obránce Aleše Škerleho, jenž po podzimu ukončil kariéru a stal se vedoucím mužstva, jediným výrazným odchodem ze Sigmy je Tomáš Chorý, jenž však byl nahrazen Jakubem Řezníčkem, po němž prahly další čtyři tuzemské značky.

Na hanáckém Andrově stadionu však končí i další, byť méně důležitější hráči. Třetí celek HET liy ukončil hostování "skleněného muže" Zdeňka Linharta ze Slavie. "Měl neustále zdravotní problémy, proto se nedokázal prosadit," ozřejmil na stránkách idnes.cz sportovní manažer Ladislav Minář.

Olomoucký klub se nedohodl ani na prodloužení hostování libereckého středopolaře Michala Obročníka. Na rozdíl o Linharta ho však chtěl udržet. "O Obročníka jsme měli zájem, i když ho trápily zdravotní problémy. Má dlouhodobější potíže s ramenem, rekonvalescence si vyžádá až tři měsíce. I tak jsme si na něj chtěli počkat a prodloužit hostování. Michalovi končí v létě v Liberci smlouva, chce se dát do pořádku a pak uvidí, co dál," citoval web idnes.cz slova Mináře.

Do druholigového Třince bude zapůjčen ofenzivně laděný univerzál Lukáš Buchvaldek. A pryč by mohl jít i stoper Jan Štěrba, jemuž tým podle Mináře dluží to, aby hrál více.

Ohledně stopera Romana Poloma, jenž stejně jako Linhart a Obročník zápolil se zraněním, je to zatím s otazníkem. "Přivedli jsme hráče, kteří měli zdravotní problémy. To je trošku rarita, ale někdy se to stane. Roman je zkušený hráč, už kolem něj krouží dva ligové kluby. Hostování má u nás až do konce června," pokračoval zkušený funkcionář, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Václav Jílek se pak na startu přípravy dočkal kromě šesti dorostenců i dvou staronových tváří - z Pardubic se vrací zadák Michal Surzyn a z polských Katovic je zpět útočník Jakub Yunis.

"Surzyn v Pardubicích hrával stabilně, dostal se i do nároďáku do dvacítky, ale je třeba, aby se nám ukázal, jak je schopen zvládat kategorii o level výš. Roční hostování se Kubovi Yunisovi nepovedlo, jak by si přál. Uvidíme, jak se mu bude dařit v přípravě," uzavřel idnes.cz citovaný Minář.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.