První posila Dukly má za vzor slávistu Deliho: Doufám, že se mi bude dařit tak dobře jako jemu

První posila Dukly má za vzor slávistu Deliho: Doufám, že se mi bude dařit tak dobře jako jemu

S Duklou už trénuje i její první zimní posila, kterou se stal před pár dny devatenáctiletý středopolař z Pobřeží slonoviny Mohamed Doumbia, jenž dorazil na dejvickou Julisku z druhé nejvyšší finské soutěže a v novém působišti se upsal na čtyři roky. O své první dojmy v metropoli se mladý africký záložník, jenž pomohl už na podzim skolit v přípravě druholigovou Olympii třemi gólovými asistencemi, podělil na stránkách fkdukla.cz.

O tom, jak reagoval na nabídku Dukly...

"Byl jsem nadšený, hned jsem to chtěl zkusit. Česko je hezká země, v Dukle je dobrý kouč, liga je na vysoké úrovni. Na podzim jsem zde byl na testech, to jsem poprvé přišel do dukelské šatny, a cítil jsem se zde skvěle. Je tu velmi přátelské prostředí, skoro bych řekl rodinné. Kluci se se mnou snažili mluvit, chovali se mně moc dobře. Těším se, až si po jejich boku zahraju v zápase."

O tom, co před příchodem věděl o Česku a jeho lize...

"Není toho moc. Vím, že je tu mírnější podnebí než ve Finsku, takže se těším, že nebude taková zima. Můj krajan z Pobřeží slonoviny Simon Deli hraje ve Slavii a udělal s ní titul, mám přehled i o Spartě a Plzni. Praha je prý krásné město, takže se těším, až ji začnu poznávat."

O tom, jak se cítil po premiérovém tréninku na české půdě...

"Cítím se dobře. Bylo to trochu jiné než tréninky v mém předchozím klubu ve Finsku. Pocítil jsem tady větší fyzickou náročnost, myslím, že kondiční příprava se tu bere hodně vážně. I technicky je Dukla mnohem výš než Ekenäs. Jsem šťastný, že jsem tu, a že jsem trénink zvládl."

O tom, čeho by chtěl v novém trikotu dosáhnout...

"Samozřejmě bych chtěl hrát zápasy a pomáhat k úspěchům. Doufám, že v první řadě dobře zapadnu do týmu. Úspěch Simona Deliho ve Slavii je pro mě velkou motivací, Simon je nyní mým vzorem. Doufám, že v české lize se mi bude dařit tak dobře, jako jemu. Budu se snažit ze všech sil."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.