Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Stejně jako v předchozích letech se i letos budou rozdávat ceny na Galavečeru Grassroots, během kterého se mimo jiné vždy vyhlašují také vítězové ankety o nejlepšího staršího a mladšího dorostence. V každé kategorii jsou vždy tři nominovaní. Podívejte se, kterých šest velkých nadějí českého fotbalu zástupci FAČR do užších výběrů vybrali. Komu byste dali svůj hlas vy? Začínáme trojicí starších dorostenců.

Michal Sadílek

„Roste z něj opravdu velký hráč,“ řekl na Sadílkovou adresu po loňském vydařeném vystoupení na mistrovství Evropy v Gruzii tehdejší patron devatenáctky Radek Bejbl. A myslí si to také v PSV Eindhoven, kde osmnáctiletý odchovanec Slovácka působí. Loni mu byla v týmu do 19 let svěřena kapitánská páska, stal se lídrem a v říjnu klubové vedení přispěchalo s novou a vylepšenou smlouvou už dva roky před koncem té stávající. Svědčí to nejen o kvalitách dvojnásobného nejlepšího staršího dorostence roku, ale také o tom, že s ním ve slavném nizozemském klubu počítají i do budoucnosti.

„Je to velké vyznamenání. Hned po podpisu mi ředitel klubu Marcel Brandt říkal, že je to zasloužené, že jsem si to vydřel. Je to ocenění mojí práce, beru to tak, že mi k tomu pomohly i výkony v minulé a současné sezoně. Jsem za to rád, ale tímhle to nekončí. Tímhle to právě začíná,“ řekl talentovaný záložník, tahoun a současně i kapitán českého výběru do devatenácti let.