Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Stejně jako v předchozích letech se i letos budou rozdávat ceny na Galavečeru Grassroots, během kterého se mimo jiné vždy vyhlašují také vítězové ankety o nejlepšího staršího a mladšího dorostence. V každé kategorii jsou vždy tři nominovaní. Podívejte se, kterých šest velkých nadějí českého fotbalu zástupci FAČR do užších výběrů vybrali. Komu byste dali svůj hlas vy? Začínáme trojicí starších dorostenců.

Antonín Růsek

V žebříčku deníku Sportu největších českých talentů za rok 2016 mu patřilo sedmnácté místo, v tom  za loňský rok si výrazně polepšil, když skončil na páté pozici. V brněnské Zbrojovce si od osmnáctiletého útočníka hodně slibují, zvlášť poté, co na podzim zazářil na hostování v druholigovém Znojmě. Ve čtrnácti zápasech nastřílel pět gólů, které z něj udělaly nejlepšího střelce šestého týmu tabulky. Takže nebylo velkým překvapením, když se na startu zimní přípravy hlásil zpátky ve Zbrojovce. Uvidíme, zda pod kouče Pivarníkem na jaře rozšíří sbírku tří ligových startů.

Růskovi se dařilo také v reprezentačním dresu. Patří mezi opory nadějného výběru do devatenácti let. Od kouče Luboše Kozla dostal šanci ve všech deseti podzimních duelech, v nichž si připsal čtyři přesné zásahy. Třemi góly se podílel na vydařené první fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát ve Finsku. Devatenáctka v ní neztratila ani bod a skupinu ovládla se skóre 11:0.