Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Stejně jako v předchozích letech se i letos budou rozdávat ceny na Galavečeru Grassroots, během kterého se mimo jiné vždy vyhlašují také vítězové ankety o nejlepšího staršího a mladšího dorostence. V každé kategorii jsou vždy tři nominovaní. Podívejte se, kterých šest velkých nadějí českého fotbalu zástupci FAČR do užších výběrů vybrali. Komu byste dali svůj hlas vy? Začínáme trojicí starších dorostenců.

Martin Graiciar

Jen těm největším talentům se poštěstí, aby v osmnácti letech hráli pravidelně nejvyšší soutěž. Rodák z Karlových Varů se může do této skupinky zařadit. První ligové straty sbíral šikovný forvard už ve druhé polovině loňské sezony, po které liberecké vedení vyslalo do světa zprávu, že po hvězdičce Slovanu zatoužila Fiorentina. Do Itálie se ovšem Graiciar přesune až letos v létě. Ve Fiorentině si zatím mnou ruce, Graiciar totiž na podzim jasně ukázal, proč o něj tolik stáli. V lize naskočil do jedenácti duelů a se čtyřmi brankami mu patří vizitka druhého nejlepšího střelce týmu.

Šikovný útočník, který ve čtrnácti letech absolvoval stáž v Arsenalu, na sebe upoutal pozornost už na loňském mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde se mu podařilo jednou skórovat. Důvěře se těší od trenéra Kozla i v současné devatenáctce, které by rád pomohl k účasti na EURO i letos ve Finsku. Na hladkém postupu do druhé fáze kvalifikace se podílel jedním přesným zásahem