Další příchody do Štruncových sadů? Pravděpodobně už nebudou...

Další příchody do Štruncových sadů? Pravděpodobně už nebudou...

Že by byla dvaadvacetiletá ofenzivní věž Tomáš Chorý první a zároveň poslední zimní posilou aktuálního lídra HET ligy?

Podle kouče Viktorie Pavla Vrby je to pravděpodobné. "Myslím si, že žádné příchody už pravděpodobně nebudou," nechal se slyšet bývalý stratég Žiliny či Anži Machačkala.

Proč už nedojde k žádnému dalšímu okysličení? "Nemáme důvod sem vodit další hráče. Pokud si budeme myslet, že v české lize jsou lepší, tak zájem máme. Ale teď jsme přesvědčeni, že jsou tady hráči, kteří sem patří," ozřejmil exreprezentační kormidelník, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Uznávaný nadřízený Kozáčika, Koláře, Hrošovského a spol. má v nynějším kádru 26 borců. Na jaře by rád pracoval s dvaceti hráči do pole a třemi brankáři, což bude znamenat odchod tří fotbalistů.

"Teď nedokážu z hlavy vysypat jména. Bude to hlavně o postech. Pokud budeme mít tři fotbalisty na jedno místo, tak i pro ně bude lepší, aby šli jinam a pravidelně nastupovali. To byl i případ Kuby Řezníčka. Pak se může vrátit a ještě nám hodně pomoct," připomněl idnes.cz citovaný Vrba útočníkovo uvolnění na Hanou.

Jisté je, že se z hostování z druholigových Parubic vrátil dvaadvacetiletý střední obránce Jiří Piroch, jenž zkusí zabojovat o šanci. "Chci ho vidět ve hře, v tréninku, na soustředění. Může se stát, že v týmu zůstane i na jaře. Pokud bychom ale viděli, že nemá možnost dostat prostor, šel by opět někam hostovat. Každopádně jde o hráče, který je velmi zajímavý a perspektivní," zakončil na adresu plzeňského odchovance šéf ligového lídra.

Plzeňský kádr na startu roku 2018:

Brankáři: Matúš Kozáčik, Aleš Hruška, Dominik Sváček, Jakub Šiman

Obránci: Milan Havel, Lukáš Hejda, Tomáš Hájek, Radim Řezník, Roman Hubník, Jan Baránek, David Limberský, Jiří Piroch

Záložníci: Martin Zeman, Jan Kovařík, Aleš Čermák, Václav Pilař, Milan Petržela, Jan Kopic, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Andreas Ivanschitz, Daniel Kolář, Diego Živulič

Útočníci: Michael Krmenčík, Marek Bakoš, Tomáš Chorý.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.