Na podzim prokázal kvality ve 2. lize. Přesvědčí nadějný forvard náročného kouče Pivarníka?

Na podzim prokázal kvality ve 2. lize. Přesvědčí nadějný forvard náročného kouče Pivarníka?
ROZHOVOR

Do druholigového Znojma mířil na hostování s tím, že tam zůstane až do konce sezony, svými výkony a pěti nastřílenými góly si ovšem nahlas řekl o návrat do brněnské Zbrojovky už po podzimní části. A kouč Roman Pivarník volání Antonína Růska vyslyšel. Talentovaného osmnáctiletého útočníka zařadil na seznam hráčů, které chce mít k dispozici pro zimní přípravu. Jak mládežnický reprezentant uvedl v rozhovoru pro eFotbal.cz, na boj o místo v ligovém kádru se těší.

Ve Znojmě jste ve čtrnácti zápasech na podzim nastřílel pět branek. Předpokládám, že toto angažmá hodnotíte jako vydařené…

Určitě ho hodnotím jako vydařené, jen těch gólů mohlo byt víc, myslí, že ještě dvě nebo tři přesné zásahy jsem přidat mohl. To mě trochu mrzí. Jinak jsem ale byl až na pár výjimek se svými výkony spokojený.

V čem vám půlroční hostování pomohlo?

Šlo samozřejmě zejména o to nabrat zkušenosti s dospělým fotbalem. Myslím si, že můžu říct, že jsem se adaptoval rychle. V každém případě vám to dodá pohodu a klid, zkrátka si více věříte.

Čekal jste po vydařeném podzimu, že by si vás mohla Zbrojovka stáhnout z hostování už v zimní přestávce?

Původně to mělo být tak, že jsem měl ve Znojmě zůstat i na jaře. Čtyři dny před startem zimní přípravy mi ale zavolal trenér Pivarník s tím, že se začnu připravovat ve Zbrojovce. Jsem za to hrozně rád. Uvidíme, co bude dál.

Jak se na zimní přípravu se Zbrojovkou těšíte a jak podle vás bude těžké ukázat, že si místo v ligovém kádru zasloužíte?

Těším se. Zimní přípravu nemá nikdo zrovna v oblibě, ale je potřeba, netrvá ale příliš dlouho a pokaždé rychle uteče. Prosadit se bude určitě obtížné, v týmu je velká konkurence a útočníci jsou tady kvalitní.

Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Mluvil jste už s koučem Pivarníkem o tom, kolik prostoru vám hodlá dát v přípravných zápasech?

O tomhle jsem spolu zatím nemluvili.

Jak velkou motivací pro vás je se v týmu udržet a rozšířit na jaře sbírku tří ligových startů?

Motivaci je samozřejmě velký, přeci jen první liga je u nás to nejvíc, na co může fotbalista dosáhnout. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,

V kádru pro zimní přípravu nejste jediným mladým hráčem, na soupisce je třeba i Martin Zikl. Souhlasíte s tím, že to něco vypovídá o kvalitní práci s mládeží ve Zbrojovce?

Ziklík je kvalitní útočník, ukázal to už v zápasech na konci sezony, v nichž nastoupil, dařilo se mu. Mládež šla v Brně celkově v posledních letech hodně nahoru. Bylo by super, kdyby mladých hráčů v ligovém týmu přibývalo.

Máte už připravený nějaká „záložní plán“, pokud byste ve Zbrojovce pro jarní část sezony nakonec přeci jen nezůstal?

Záložní plán bych tomu úplně neříkal, příprava prostě ukáže, jestli zůstanu, či nikoliv. Pokud nezůstanu, tak budu určitě zase chtít jít někam na hostování a sbírat herní praxi.

Němci i Angličané na kolenou! 5 cenných skalpů českých mládežnických výběrů

Roste Spartě Lafatův nástupce? Nastřílel víc gólů než celá Stramaccioniho parta!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.